Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Avalanche, tokenize varlık sektörüne 50 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu!

  Published on:

  Avalanche Foundation, Avalanche ağı üzerinde tokenize edilen varlıklara yatırım yapmak için “Avalanche Vista” adlı yeni bir girişim kurduğunu ve 50 milyon dolarlık yatırımını duyurdu.

  Avalanche Vista projesi, geleneksel varlıkları blockchain ağına entegre ederek tokenize etmeyi hedefleyen bir inisiyatiftir. Bu sayede, kredi, sermaye, gayrimenkul, emtia ve diğer blockchain varlıklarını kapsayan likit varlıkların tokenizasyon sürecine aracılık edecekler.

  Projenin amacı, tokenizasyon ve zincir üstü finansmanın gelişmesine katkıda bulunarak finansal sistemleri daha erişilebilir, verimli ve düşük maliyetli hale getirmektir. Avalanche ağı, bu girişimin faaliyetlerinde kullanılacak.

  Ava Labs, başlangıçta 50 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı!

  Ava Labs Başkanı John Wu, yeni girişimle ilgili şunları söyledi: Varlıkları tokenize etmek, sadece sermaye piyasalarının geleceği olmakla kalmayıp günümüzde de kritik bir itici güçtür. Avalanche, bu yeni girişimle büyük bir adım atmaktadır.

  Avalanche Vista, özel piyasa yatırımlarına erişimi kolaylaştırmayı hedeflemekte. Özel piyasa yatırımı, genellikle yüksek maliyetli işlemler nedeniyle yalnızca kurumsal yatırımcılar ve varlıklı bireyler tarafından erişilebilen bir pazardır. Tokenizasyon sayesinde bu varlıkların blockchain ağına aktarılması, sermayenin daha geniş kesimlere yayılmasını ve finansal sistemin daha kapsayıcı hale gelmesini amaçlamaktadır.

  Varlık tokenizasyonuyla ilgili yapılan çalışmalar, tokenize edilen menkul kıymet piyasasının 2030 yılına kadar 20 trilyon dolar büyüklüğe ulaşabileceği tahminini ortaya koymaktadır.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz