Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance Japonya Pazarına Geri Dönmeye Hazırlanıyor.

  Published on:

  En büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası olan Binance, CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun duyurusuna göre ağustos ayında Japonya’daki hizmetlerine devam etmeyi planlıyor.

  Borsa, 2 yıl önce Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından izinsiz işlem yapması konusunda uyarı aldıktan sonra ülkeye dönmeye hazırlanıyor ve şu ana kadar bu planın, haziran sonrası gerçekleşeceği dışında kesin bir tarih açıklanmadı.

  Dönüş, borsanın 2022 Kasım’ında düzenleyiciler tarafından onaylı kripto para borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın alması sonucu mümkün oldu. SEBC’deki mevcut hizmetlerin 31 Mayıs’ta sonlandırıldığı, bundan sonra hizmetlerin “Binance Japonya” adı altında sağlanacağı biliniyor.

  Zhao, Tokyo Uluslararası Forumu’nda düzenlenen WebX konferansında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Japonya’nın Web3 düzenleyici ortamında bir lider konumunda olduğunu görmek harika. Bence bu, dünyanın geri kalanını da etkilemesi gereken bir örnek. Binance olarak geçtiğimiz kasım ayında SEBC platformunun satın alınmasından bu yana Japon pazarına tekrar katılabildiğimiz için son derece mutluyuz. Ağustos ayında ise hizmetlerimiz tam anlamıyla başlatılacak”

  Rakip kripto borsaları Coinbase ve Kraken, geçtiğimiz aylarda Japonya’dan çekilmişler ve bunun nedeni olarak piyasa koşullarını göstermişlerdi. Ancak Binance, ağustos ayında Japonya’daki hizmetlerine devam etme planlarıyla geri dönecek.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz