Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Conic Finance DeFi Protokolünden 3,2 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Çalındı

  Published on:

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Conic Finance, son günlerde iki ayrı hack saldırısına maruz kaldı ve toplamda 3,2 milyon doların üzerinde Ethereum (ETH) çalındı.

  İlk saldırı, geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleşti ve Curve V2 havuzlarındaki bir açığı kullanarak gerçekleştirildi. Saldırgan, 1.700 ETH tokenini ele geçirdi. Ekip, etkilenen kontrata düzeltme uyguladı ve başka bir Conic Omnipool’un etkilenmediğini açıkladı.

  Birkaç saat sonra, ekip tekrar bir saldırıya uğradığını ve bu sefer crvUSD Omnipool’dan yaklaşık 300.000 dolar değerinde tokenın çalındığını duyurdu. Bu saldırı, ETH Omnipool’un yeniden giriş istismarıyla ilgisi olmadığını belirtti.

  Saldırıların ardından Conic Finance ekibi, son derece zorlu bir süreç yaşadıklarını ve çalınan fonları geri kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Ekip, ikinci saldırının bir kısmının sorumluluğunu Curve’e atarken, Curve ekibine de destekleri için teşekkür etti.

  Conic Finance, yeni bir DeFi projesi olarak kabul ediliyor ve protokolün tokeni CNC, şu anda MEXC ve CoinEx gibi merkezi borsalarda listeleniyor. CNC tokeninin fiyatı, saldırılar sonrasında son 7 günde yüzde 45 düştü.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz