Devamı
  You have not selected any currencies to display

  SEC, ABD sermaye piyasası denetim ve gözetim kurumu, Binance’a sert bir yorumda bulundu! “Binance US’in işlemleri bir illüzyondu”

  Published on:

  ABD’deki bağlı kuruluşu Binance US’in faaliyete geçtiği dönemde gerçekleştirdiği işlemlerin bir kısmının “illüzyon” olduğu iddiasıyla SEC tarafından suçlanıyor.

  İşlem hacimlerini şişirdi iddiası

  SEC, Binance CEO’su Zhao ve Binance US’in, şirketin işlem hacimlerini şişirmek için düzinelerce satış işlemi kullandığını iddia ediyor.

  Zhao tarafından kontrol edilen ve daha önce ortaya çıkan İsviçre ticaret şirketi Sigma Chain’in kullanıcı hesaplarının bu işlemleri gerçekleştirdiği belirtiliyor. Bu, Wall Street Journal tarafından rapor edildi.

  SEC, işlemleri gerçekleştiren kişilerin kim olduğunu açıklamadı. Ancak regülatör, Zhao’nun talimatıyla birkaç Binance çalışanının Sigma Chain’in operasyonlarını yönlendirdiğini savunuyor.

  SEC’e göre, platform Eylül 2019’da faaliyete geçtiğinde Sigma Chain hesapları ve Zhao ile kıdemli çalışanların hesapları arasındaki işlemler, toplam işlem hacminin yaklaşık %70’ini oluşturuyordu.

  Binance.US sözcüsü, “SEC’in wash trading iddialarının tamamen temelsiz olduğuna ve yanlış anlamalara dayandığına inanıyoruz.” dedi ve gerçeklerin yanlış anlaşıldığını ve ilgili yasanın yanlış şekilde uygulandığını vurguladı.

  Sözcü, Zhao’nun ve Binance’in wash trading’e karışmadığını ve böyle bir faaliyete hoşgörü göstermediklerini net bir şekilde belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz