Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Japonya Web3’ü destekleyecek bir çok politika çıkarmaya hazırlanıyor.

  Published on:

  Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkenin yıllık politika çerçevesinin kullanıcı korumasını dikkate alarak Web3 token’larının kullanımını teşvik eden ve içerik endüstrisini canlandırmayı hedefleyen düzenlemeler içerdiğini belirtti.

  Tokyo’daki WebX konferansında yayımlanan video kaydında, Kishida, Liberal Demokrat Parti’nin Web3’ü benimsemeye devam ettiğini vurguladı. Ülkenin lideri, inovasyon, start-up’lara destek ve dijital dönüşüm odaklı ekonomi politikalarını açıklayarak “Web3’ün kapitalizmin yeni bir biçimi olduğunu” tekrarladı ve “Büyük bir Japon şirketi, çok yakında metaverse’de değerli bir ekonomik bölge yaratacak olan iddialı ve büyük ölçekli bir proje duyuracak” şeklinde ekledi.

  İktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin politika araştırma konseyi başkanı Koichi Haguida, Kishida’nın konuşmasından hemen önce parti olarak Web3’e yönelik tutumlarını ortaya koydu ve sektöre aşina olmayanların bile “kapsayıcı bir duruş” sergilemeleri gerektiğini belirtti.

  Geçtiğimiz yıldan bu yana Japonya’nın birkaç politikacısı, NFT’ler, stabilcoin’ler ve DAO’ları kapsayan yönergeler üzerinde çalışıyor ve proje girişimcilerini ülkeden uzaklaştıran vergi gereksinimini ortadan kaldırıyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz