Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kuzey Kore’li Lazarus Grubu, CoinsPaid’e yönelik 37 milyon dolarlık saldırıda bulundu.

  Published on:

  Kuzey Koreli hackerların ünlü Lazarus Grubu’nun, kripto ödeme sistemi CoinsPaid’e yönelik 37 milyon dolarlık bir saldırının arkasında olduğu şüpheleniliyor.

  22 Temmuz’da gerçekleşen saldırıda, şirketin kendi rezervlerinden fonlar başarıyla çekilirken, CoinsPaid’in söylediğine göre hiç bir müşteri mevduatı etkilenmedi.

  Şirket şöyle bir açıklamada bulundu: “En güçlü hacker organizasyonlarından biri olan Lazarus Grubu’nun sorumlu olduğunu düşünüyoruz.”

  Açıklamada, saldırının platformun kullanılabilirliğini etkilediği için kullanıcılardan özür dilendi ve hack sonucunda platformun çevrimdışı hale geldi.

  Şirket ayrıca hackerların saldırıdan beklediği kadar başarılı olmadığını düşünüyor.

  “Saldırıya yanıt olarak, şirketimizin uzman ekibi, sistemlerimizi güçlendirmek ve etkiyi en aza indirmek için çok çalıştı, bu da Lazarus Grubu’nu düşük bir ödülle bıraktı” şeklinde CoinsPaid’in açıklamasında belirtildi.

  İşlemler tekrar açıldı.

  CoinsPaid, saldırıdan sonra durdururken, şimdi tekrar işlemleri almaya başladı.

  CoinsPaid CEO’su Max Krupyshev’in yaptığı bir açıklamada, odaklarının şimdi tüm sistemleri normale döndürmek olduğu belirtildi.

  “Kısmi kesintiden sonra, hizmetlerimiz yeni güvenlik adımları ile birlikte, birer birer çalışmaya başlıyor. Sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için birkaç güne daha ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz ve küçük ayrıntıları düzeltmeye çalışıyoruz,” dedi.

  Dünyanın en kötü şöhretli hacker gruplarından biri olan Lazarus Grubu

  Lazarus Grubu, dünyanın en kötü şöhretli hacker organizasyonlarından biridir.

  Grubun, iddia edilen çalınan paranın en az bir kısmını Kuzey Kore’nin nükleer silah ve balistik füze programını finanse etmek için kullandığı düşünülüyor ve birkaç büyük kripto soygununun arkasında olduklarına inanılıyor.

  En iyi bilinen saldırıları, Axie Infinity’nin Ronin köprüsü saldırısıdır. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı ve FBI, Lazarus Grubu’nun bunun arkasında olduğunu belirtmiştir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz