Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Twitter hamlesinden sonra sonrasında birçok taklit token ortaya çıktı!

  Published on:

  Elon Musk’ın Twitter logosunu değiştirmesiyle birlikte X adı altında birkaç farklı token merkeziyetsiz borsalarda ortaya çıktı.

  Elon Musk’ın ilk paylaşımı hafta sonunda geldi ve Twitter’ın CEO’su Linda Yaccarino, pazar günü yeniden markalaşma haberini onayladı. Yaccarino, X’in ses, video, mesajlaşma, ödeme ve bankacılık odaklı sınırsız bir etkileşim ortamı yaratacağını ve yapay zeka tarafından destekleneceğini belirtti.

  Nisan 2023’te Twitter’ı X Corp. ile birleştiren Musk, aynı zamanda kendi yapay zeka şirketini de kurmuştu. Ancak şimdi birden fazla blok zinciri ağında X adında tokenlar ortaya çıkmış durumda.

  Yeni token’ların bazıları önümüzdeki aylar için mantıklı bir yol haritasına sahipken, diğerleri “pump-and-dump” taktiğiyle hareket ediyor gibi görünüyorlar. Bu tür taktiklerle hareket eden bazı tokenlar kısa sürede büyük değer artışları yaşayabiliyor.

  Musk’ın tweetlerinin ardından fırsatçı geliştiriciler, yeni token’lar sürmeye devam ediyorlar. Örneğin, Musk’ın uzay teknoloji şirketi SpaceX’in logosuyla neredeyse aynı olan AI-X adlı token değeri yaklaşık 10 kat arttı. Aynı şekilde Deus X adlı token da Musk’ın tweet’i sonrasında yüzde 2.600 oranında değer kazandı.

  Ancak, bu tür hızlı yükselişler ve “pump-and-dump” taktikleri riskli olabilir ve yatırımcıları ciddi zararlara uğratabilir. Kripto para yatırımları yaparken dikkatli olmak ve araştırma yapmak önemlidir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz