Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) karşı tutumunu sürdürüyor: Mahkeme, son tarihleri belirledi.

  Published on:

  Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ve eski baş uyum sorumlusu Samuel Lim, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından açılan dava hakkında itirazlarını sürdürüyorlar.

  Mahkeme, davalılara davanın reddini desteklemek üzere ayrı ayrı dilekçe sunma hakkı tanımış ve bunun için son tarihi 27 Temmuz olarak belirlemişti. Ancak CFTC, davayı reddetme planlarını mahkemenin yargı yetkisinin olmadığı gerekçesiyle erteleyerek süreyi 22 Eylül’e kadar uzatmıştır. Buna ek olarak, Binance, CFTC’nin cevabına karşılık verme süresini de 23 Ekim’e kadar elinde tutuyor ve bu cevap metni 35 sayfa ile sınırlı olabilecektir.

  Bu durumda, dava Binance ve CFTC tarafından dilekçeler sunulana kadar mahkemede devam edecek ve muhtemelen gelecek yıla kadar sürebilecektir. Ayrıca, kripto para borsası aynı zamanda ABD Adalet Bakanlığı’nın da dikkatini çekiyor ve SEC ve CFTC davalarının tipik olarak Adalet Bakanlığı davasıyla birleştirildiği bilinmektedir.

  Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı mücadele ederken, hukuk ekibine eski SEC ve Adalet Bakanlığı yetkililerini dahil etmiştir. Örneğin, kısa bir süre önce M. Kendall Day adlı eski Adalet Bakanlığı Ceza Dairesi başsavcı yardımcısı, Binance’e danışman olarak katılmıştır.

  Adalet Bakanlığı da kripto gözetimi ve soruşturmalarıyla ilgili ekibini güçlendiriyor. DoJ, yeni bir Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi kurmuş ve bu alandaki çalışmalarını artırmıştır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz