Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kripto’da Sert Düşüş!

  Published on:

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), dijital varlık borsalarına yönelik dava açmasının ardından küçük kripto paralarda ciddi satışlar yaşandı. Yatırımcılar, SEC’in borsalara karşı aldığı eylemlerden dolayı endişelendi ve piyasada bir satış dalgası yaşandığı gözlendi.

  Cumartesi günü, Solana, Cardano ve Avalanche gibi kripto paralar yüzdelik bazda çift haneli düşüşler yaşadı. Bitcoin ve Ether gibi en büyük iki dijital varlık da düşüş yaşayarak yüzde 3’ü aşan oranlarda değer kaybetti.

  Bu haftanın başlarında, sektörün en büyük ticaret platformu olan Binance Holdings Ltd. ve ABD’nin en büyük borsası Coinbase Global, SEC tarafından açılan davalara maruz kaldı ve bu da kripto sektörüne çifte darbe vurdu.

  SEC, Binance ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’yu müşteri fonlarını yanlış kullanmak, yatırımcıları ve düzenleyicileri yanıltmak ve menkul kıymetler kurallarını ihlal etmekle suçladı.

  Binance, konuyu çözmek için kurumla iyi niyetli müzakerelere girdiğini belirtirken, SEC’in eylemlerini “hayal kırıklığı” olarak nitelendirerek platformunu “güçlü bir şekilde” savunacağını açıkladı.

  Coinbase ise, SEC’in yasa dışı bir borsa yürüttüğü iddialarına karşı çıkarak, Yargıtay’a kadar yasal mücadeleyi sürdürmeye hazır olduklarını ifade etti.

  Davaların bir parçası olarak, Binance’in BNB’si, Cardano’nun ADA’sı ve Solana’nin SOL’u gibi bazı kripto paraların kayıtsız menkul kıymetler olarak değerlendirildiği belirtildi.

  SEC ile ters düşme korkusuyla borsaların bu kripto paraların işlem görmesine izin vermekte çekimser kalabileceği ve bu durumun işlem hacmini düşürebileceği düşünülüyor.

  Robinhood Markets İnç., 27 Haziran’dan itibaren Solana, Cardano ve Polygon’un işlemlerini sonlandıracağını duyurdu.

  Binance’in kripto parası BNB, Cumartesi günü yaşanan yüzde 10’a varan düşüşün ardından kayıpların bir kısmını telafi etti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz