Devamı
  You have not selected any currencies to display

  BaFin, Binance’in Başvurusunu Geri Çekme Önerisinde Bulundu.

  Published on:

  Almanya’nın finansal düzenleyicisi BaFin, kripto para borsası Binance’in lisans başvurusu sürecinde endişelerini açıkladı ve lisans başvurusunun geçerli olmadığına inandığı için başvurunun geri çekilmesini önerdi. BaFin, Binance’in karmaşık kurumsal yapısının, lisans başvurusunun uygunluğu konusunda belirsizlik yarattığını düşünüyor.

  Binance, Alman düzenleyicilere lisans başvurusunda bulunmuştu ve süreç devam ederken BaFin tarafından yapılan açıklama, şirketin kurucusu Changpeng Zhao’nun denetlediği işletmeleri yönetmeye veya sahip olmaya uygun olup olmadığına dair bir testi geçemeyeceği yönündeydi. Bu nedenle Binance, çeşitli sebeplerle başvurusunu proaktif olarak geri çekme kararı aldığını duyurmuştu.

  Alman düzenleyici BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekme tavsiyesinde bulundu.

  Binance ve CEO Zhao, daha önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasa dışı borsa işletmek, yanıltıcı düzenleyicileri ve manipülatif ticaret yapmakla suçlanmıştı. Ancak şirket, bu iddiaları reddediyordu.

  Binance, dünya genelinde hizmet vermeye başlamadan önce son yıllarda farklı ülkelerden lisans almaya çalışmış, ancak Avrupa’da bazı düzenleyicilerle sorunlar yaşamıştı. Özellikle, Binance’in karmaşık kurumsal yapısı, düzenleyicilerin kimin yetki ve sorumluluk sahibi olduğunu tespit etmesini güçleştiriyordu. SEC dava dosyasında, Zhao’nun birçok Binance kuruluşunu doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettiği belirtilmişti.

  Binance’in resmi bir küresel merkezi bulunmuyor ve şirket, düzenleyicilerle işbirliğine devam ederek Almanya’da faaliyetlerine devam etmeyi hedefliyor. Ancak bu süreç hala gelişmekte olup, daha fazla ayrıntı ve açıklama bekleniyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz