Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Worldcoin, Denetim Raporlarını Kamuya Açıkladı.

  Published on:

  Worldcoin, veri toplamaya ilişkin devam eden endişelerin arasında, 28 Temmuz tarihinde denetim raporlarını yayımladı. Bu raporlar, güvenlik danışmanlık firmaları Nethermind ve Least Authority tarafından düzenlendi.

  Worldcoin’in açıklamasına göre, Nethermind protokolle ilgili 26 güvenlik sorunu tespit etti ve bunlardan 24’ü çözüldü. Kalan bir sorun hafifletildi, ancak diğerine henüz bir çözüm bulunamadı.

  Least Authority ise üç sorun tespit etti ve altı öneride bulundu. Bazı sorunlar çözüme kavuşturuldu, bazıları ise çözüm aşamasında.

  Worldcoin, insanların Orb adlı cihazla tarama yaptırmaları karşılığında kripto tokenlerle ödüllendirme vaadiyle 2021 yılında ilk kez dikkat çekmişti. Proje, OpenAI’nin kurucu ortağı Sam Altman ve diğer isimler tarafından başlatıldı.

  Proje, yaklaşık iki yıllık bir geliştirme ve beta aşamasının ardından 25 Temmuz’da resmi olarak başlatıldı. Ancak başlangıcının ardından, birçok eleştiriyle karşılaştı. Birleşik Krallık regülatörü ICO, veri ihlalleriyle ilgili olarak projeyi incelemeye karar verdiğini açıkladı. Aynı şekilde Fransız veri koruma ajansı CNIL de Worldcoin’in yasallığını sorguladı.

  Kripto topluluğundan bazı isimler, projenin distopik bir geleceğin parçası olabileceğini iddia etti. Diğerleri ise, kötü niyetli yapay zeka botlarına karşı bir çözüm olabileceğini savundu.

  Yeni denetim raporları, DDoS saldırılarına karşı direnç, vakaya özel uygulama hataları, anahtar depolama, şifreleme ve anahtar imzalama yönetiminin uygunluğu, veri sızıntısı, bilgi bütünlüğü ve diğer güvenlik konularını kapsıyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz