Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Coinbase CEO’su Brian Armstrong, “SEC, Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerini kaldırmamızı istedi” şeklinde konuştu.

  Published on:

  Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC ile yaşanan dava süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. SEC, kripto para borsası Coinbase’i kayıt dışı hizmet vermekle suçlayarak dava açmıştı. Armstrong, Financial Times’a yaptığı açıklamalarda SEC’in Coinbase’i uyardığını ve Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerini listeden çıkarmasını istediğini ifade etti. Bu tavsiyeye uymadıklarında ise mahkemeye gitmekten başka bir seçeneğin kalmadığını dile getirdi.

  Brian Armstrong şu açıklamalarda bulundu:

  “Bize geldiler ve “Bitcoin dışında kalan her varlık yatırım sözleşmesidir” dediler. Biz de onlara, bu sonuca ne şekilde vardıklarını sorduk. Bizim yorumumuzun bu olmadığını söyledik. Onlar ise “Size açıklama yapmak zorunda değiliz” şeklinde cevap verdiler. Ne olursa olsun Bitcoin dışında kalan her kripto paranın Coinbase’den kaldırılması gerektiğini belirttiler.” – Brian Armstrong

  Dava sürecinde ise takvim şu şekilde ilerliyor:

  • Coinbase, SEC’in suçlamalarına karşı ilk savunmasını 4 Ağustos 2023 tarihinde yapacak.
  • Hakim Katherine Failla, ilk olarak Coinbase’in savunmasını dinleyecek.
  • 11 Ağustos 2023 tarihinde, davaya uzman konumunda müdahil olan kişiler, kripto para borsası Coinbase’e olan desteklerini belirten fikirlerini ve evraklarını mahkemeye sunacaklar.

  Bu süreçte davaya ilgili tarafların savunma ve argümanlarını sunması bekleniyor. Ancak dava hala sonuçlanmamış durumda, dolayısıyla gelişmeleri takip etmek önemli olacaktır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz