Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance CEO’su, Stablecoin’lerle İlgili Konuştu.

  Published on:

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, mevcut küresel stablecoin gelişmelerinin dışında, piyasada daha küçük algoritmik stabilcoin’ler sunmayı hedeflediğini açıkladı.

  Twitter’da, yeni adıyla X’te soru cevap etkinliğine katılan Zhao, Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) gibi büyük stablecoin’lerle ilgili riskleri tartıştı. Tether hakkında konuşan Binance CEO’su, piyasa değerine göre açık ara en büyük stablecoin olmasına rağmen, şeffaflık eksikliği nedeniyle varlığa karşı temkinli olunduğunu ifade etti.

  Zhao, Binance USD gibi sözde iyi düzenlenmiş ve tamamen denetlenmiş stablecoin’lerin bile kendi öngörülemeyen riskleriyle birlikte geldiğini ekledi.

  “Stablecoin ortaklıklarımızı çeşitlendiriyoruz”

  Blokzincir altyapı platformu Paxos Trust Company, 13 Şubat’ta New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan gelen bir emir sonrasında Binance ile ortaklığını sonlandırdı ve yeni BUSD stablecoin’leri basmayı durdurdu.

  CEO, “Mümkün olduğunca çok sayıda stablecoin ile çalışmalıyız. Tek bir iddiamız olmamalı” ifadelerine yer verdi ve düzenleyicinin tamamen denetlemesine rağmen BUSD’yi durdurmak için harekete geçtiğinin altını çizdi.

  Binance, düzenleyici ve şeffaflık risklerinin bir sonucu olarak algoritmik stablecoin’ler üzerinde çalıştığını bildiren Changpeng Zhao, potansiyel riskleri seyreltmek için stablecoin ortaklıklarını çeşitlendirdiğini belirtti.

  Zhao, Binance’in Hong Kong’da First Digital USD’yi piyasaya sürme ve Avrupa’da yeni stablecoin seçeneklerine odaklanma planlarını da açıkladı.

  Bilindiği üzere First Digital USD, First Digital Group tarafından yönetilen ve Hong Kong’da lisanslı, programlanabilir, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin. Şirket ayrıca, 26 Temmuz’da FDUSD stablecoin’ini Binance’te listeledi.

  Öte yandan Binance, düzenleyici belirsizliğin başrolü olmaya devam ediyor. CZ, 28 Temmuz’da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından kendisine ve Binance’e karşı açılan 1 milyar dolarlık davanın reddini istedi ve düzenleyiciyi yetki alanını aşmakla suçladı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 5 Haziran tarihinde Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz