Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance, Japan K.K’nın lansmanıyla resmi olarak Japon kripto piyasasına giriş yapıyor.

  Published on:

  Salı günü yapılan bir duyuruda, Binance, Japon kripto traderlerine diğer kripto borsalarından daha fazla işlem yapılabilir token erişimi sunduğunu belirtti ve spot işlem için 30 tokenin mevcut olduğunu ifade etti.

  Duyuruda, “Japonya’da düzenlenmiş bir borsa hizmeti sunarak, Japon dijital varlık piyasasının gelişimini desteklemeyi umuyoruz. Ülkenin teknolojik yeniliklere olan ilgisi ve blok zincir teknolojisine artan ilgisi, güçlü ve sürdürülebilir bir Web3 ekosistemi oluşturmak için harika bir yer!” şeklinde açıklamada bulundu.

  Binance Japan, aslında Binance tarafından Kasım 2022’de satın alınan Japon kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’un (SEBC) yeniden markalanmasıdır.

  Zamanında, bu satın alma, Binance’ın Japonya’ya düzenlenmiş bir şekilde girmenin ilk adımı olarak sunuldu.

  Binance’a göre, Binance’ın küresel platformunun mevcut Japon kullanıcıları, yeni Japon platformuna geçiş yapmak için atmaları gereken adımlar hakkında ayrı bir bildirimi beklemelidir.

  Geçtiğimiz hafta CZ tarafından duyuruldu.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), geçtiğimiz hafta Japonya’daki bir Web3 konferansında resmi olarak Binance Japan’ın lansmanını duyurdu.

  CZ Japonya’yı yeniliklere ve yeni endüstriye yönelik açık tutumu ve benzersizliği nedeniyle övdü ve Japonya’yı alandaki “bayrak gemisi lideri” olarak nitelendirdi, ayrıca açık ve karşılayıcı düzenleyici çerçevesi için de teşekkür etti.

  Aynı konferansta video aracılığıyla konuşan Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkenin hedefinin artık Web3 şirketlerinin büyümesini desteklemeyi içerdiğini belirtti.

  Başbakan, “Web3, yeni kapitalizm biçiminin bir parçasıdır,” dediği sözlerle hedef kitleye hitap etti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz