Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Artık Daha Yüksek, ETF Analisti Açıkladı.

  Published on:

  Geçtiğimiz aylarda kripto para piyasası, varlık yönetimi şirketi BlackRock’un spot Bitcoin ETF başvurusu ile heyecana kapıldı. ETF haberleriyle birlikte Bitcoin (BTC) yükselişe geçerken, Valkyrie, WisdomTree ve VanEck gibi daha pek çok şirket de peş peşe Bitcoin ETF başvurularında bulundu.

  Başlangıçta başvurular olumlu ve heyecanla karşılanmış olsa da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açıklamaları, ETF başvurularının onaylanma ihtimalinin düşük olduğu şeklinde konuşulmaya başlandı. SEC, şirketlerin ETF başvurularını yetersiz ve yeterince açık olmadığı gerekçesiyle reddetti. Bunun üzerine şirketler, ETF başvurularını yeniledi.

  Ancak son günlerde, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanma şansının yüzde 1’den yüzde 65’e kadar yükseldiği belirtiliyor. ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, kripto piyasasındaki yeni gelişmelerin ve şirketlerin başvurularını yeniden sunmalarının Bitcoin ETF’inin onaylanma şansını önemli ölçüde artırdığını açıkladılar.

  Seyffart, birçok gelişmenin Grayscale dava tarihlerine bağlı olacağını belirtti. Grayscale’in Federal mahkemede SEC’e karşı zafer kazanmasının, ETF’lerin onaylanma şansının artmasına neden olabileceğini ifade etti. Bu zaferin, bu yılın dördüncü çeyreğinin sonuna kadar tüm Bitcoin ETF başvuruları için eşzamanlı onayı tetikleyebileceği düşünülüyor.

  Ayrıca Seyffart, BlackRock ve Coinbase arasındaki gözetim paylaşım anlaşmasının (SSA) Bitcoin ETF incelemelerine olan bakış açılarını önemli ölçüde değiştirdiğine inanıyor.

  Tüm bu gelişmeler, spot Bitcoin ETF’lerinin ABD’de onaylanma olasılığını artırırken, kripto para piyasasında büyük bir heyecan yaratıyor. Ancak SEC’nin son kararı ve ilgili tarafların çabaları gelecekteki gelişmeleri belirleyecek.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz