Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Analizcilere Göre Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselmemesinin Sebepleri!

  Published on:

  Bitcoin fiyatı son günlerde 30.000 dolar sınırını aşmakta zorlanıyor. Dün, kripto para borsası Binance hakkında Semafor tarafından ortaya atılan FUD içerikli haberin ardından fiyat düşüşü yaşandı ve 29.000 doların altını gördü.

  Kripto para analiz firması CryptoQuant tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, bu durgunluğun ana nedenlerinden biri piyasadaki kilit oyuncular olan borsalardaki düşük likidite. CryptoQuant, borsalardaki likidite seviyesini gösteren üç faktörü inceledi. Spot piyasadan çıkan ortalama Bitcoin miktarı, borsalara giren ortalama stablecoin miktarı ve borsalardaki Bitcoin işlem hacmi.

  Rapor, Temmuz ayında her üç faktörün de aynı anda azaldığını, bu durumun fiyat artışı ve yükseliş yönündeki beklentiler için daha az likidite bulunduğu anlamına geldiğini ortaya koydu.

  Raporda belirtildiği gibi, bu durum piyasada geçici veya orta vadeli dalgalanmalara yol açabilir ve önümüzdeki günlerde likidite eğiliminin izlenmesi önemlidir.

  CryptoQuant, Bitcoin fiyatının büyük ölçüde borsa temsilcilerinin davranışlarından etkilendiğini ve likidite koşullarının piyasanın yönünü belirlemede çok önemli olduğunu tespit etti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz