Devamı
  You have not selected any currencies to display

  GameStop, Belirsizlikler Nedeniyle NFT Wallet’ı Kapatmaya Karar Verdi.

  Published on:

  Popüler video oyunu perakendecisi GameStop, düzenleyici belirsizlik nedeniyle NFT cüzdanını kapatma planlarını duyurdu.

  NFT pazarındaki bir mesajda GameStop, 1 Kasım’dan itibaren cüzdan desteğini sonlandırmaya karar verdiğini belirtti.

  Şirket, “Kripto alanındaki düzenleyici belirsizlik nedeniyle GameStop, 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren iOS ve Chrome Uzantısı cüzdanlarını kaldırma kararı aldı.” şeklinde açıklama yaptı.

  Müşterilerinden Ekim ayına kadar Gizli Parolalarına erişimlerinin olduğundan emin olmalarını istedi ve “Gizli Parolalarına erişimi olan her müşteri, uyumlu bir cüzdanda hesabını kurtarma olanağına sahip olacaktır.” ifadesini ekledi.

  Bu hareket, GameStop’un kripto oyunlarını destekleme ve kendi kripto pazarını kurma planlarından vazgeçtiğini gösteriyor.

  Ayrıca, şirketin CEO’su Matt Furlong’un NFT’lerden ve kriptodan uzaklaşma konusundaki önceki açıklamaları ve kripto endüstrisine yönelik yatırımlarından kaçınacaklarını belirtmesinin ardından gelmektedir.

  GameStop’un NFT cüzdanını kapatma kararı, dijital varlıklar alanından uzaklaşma stratejisinin bir parçasıdır.

  Video oyun endüstrisinin dijital dağıtıma doğru evrilirken, GameStop hala dünya çapında 4.400’den fazla fiziksel mağaza işletmekte ve video oyun endüstrisinde önemli bir rol oynamaya devam etmektedir.

  ABD’deki Kripto Oyuncuları Belirsiz Yasal Ortamla Karşı Karşıya

  GameStop tarafından alıntılanan düzenleyici belirsizlik, dijital varlık girişimlerinin geri çekilmesi veya iptal edilmesi için tanıdık bir açıklama.

  Bu karar, özellikle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler liderliğindeki SEC’nin kripto endüstrisine yönelik yaptırım eylemlerindeki artışı yansıtıyor.

  Haziran ayında komisyon, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e ve ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’e dava açtı.

  SEC ayrıca bu yıl kripto borsaları Kraken ve Bittrex ile kripto kredi platformu Nexo’ya yönelik yaptırımlar aldı.

  Gensler daha yakın zamanda kripto pazarındaki dolandırıcılığın yaygınlığına ilişkin endişelerini dile getirerek, “çok fazla” kötü oyuncu olduğunu belirtti.

  Kripto yatırımcılarının, bu yasaların birçok kripto para birimi için geçerli olduğu varsayımıyla menkul kıymetler yasalarının korumasını almadıklarını anlamaları gerektiğini vurguladı.

  “ABD’li yatırımcılar tam, adil ve doğru açıklamalar almıyor. Ve platformlar, aracılar bizim asla izin vermeyeceğimiz ve New York Hisse Senedi veya Nasdaq’ın yapacağını düşünmeyeceğimiz şeyler yapıyor.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz