Devamı
  You have not selected any currencies to display

  İflas Etmiş Kripto Şirketi Genesis İçin Arabuluculuk Süresi Sona Eriyor.

  Published on:

  İflas etmiş kripto kredi sağlayıcısı Genesis Global Holdco ile alacaklıları arasındaki arabuluculuk süreci 16 Ağustos’ta sona eriyor, ancak bir anlaşma henüz kesinleşmiş değil.

  Şirket avukatı Sean O’Neal, ABD İflas Mahkemesi Yargıcı Sean Lane’in huzurunda yaptığı açıklamada, önümüzdeki iki hafta içinde şirketin anlaşma konusunda önemli bir ilerleme kaydetmemesi durumunda arabuluculuğun uzatılmayacağını belirtti.

  O’Neal şöyle söyledi, “Eğer önümüzdeki iki hafta içinde ilkesel bir anlaşma sağlayacak şekilde önemli bir adım atamazsak, arabuluculuk süresini uzatmayı düşünmüyoruz.”

  Mayıs ayından beri Genesis, ana şirketi Digital Currency Group ve Gemini Trust gibi ana paydaşlarla bir iflas çıkış planı oluşturmak için görüşmeler yürütüyor.

  Genesis’in resmi temsilciler komitesi bu planı reddetmiş olsa da, Genesis ve diğer ana paydaşlar hala planı savunuyorlar.

  16 Ağustos’a kadar anlaşmaya varılamazsa, kripto kredi sağlayıcısı mevcut iflas planına, bazı değişikliklerle birlikte devam edecek.

  Bu arabuluculuk süreci, Genesis’in iflas durumundan çıkışında son adımlardan birini temsil ediyor.

  O’Neal, “Belli bir noktada ileriye gitmek zorundayız.” diye konuştu.

  Genesis ve FTX İflas Anlaşmazlıklarını Çözmeye Çalışıyor

  İflas etmiş kripto borsası FTX ve artık faaliyette olmayan kripto kredi sağlayıcısı Genesis, iflas davaları kapsamındaki anlaşmazlıklarını çözmek için son zamanlarda bir anlaşmaya vardılar.

  Bu anlaşma, avukatları tarafından Perşembe günü ABD’nin New York Güney Bölgesi iflas mahkemesine sunulan bir mektupta açıklandı.

  “Mevcut anlaşma, belgelenmesi şartıyla, FTX İflas Edenlerinin, bu 11. Madde Davaları kapsamında İflas Edenlere karşı ileri sürülen talepleri ve Genesis İflas Edenlerinin FTX İflas Edenlerine karşı, FTX 11. Madde Davaları kapsamındaki taleplerin çözüleceği konusunda anlaşmaya varılmıştır.” şeklinde mektupta belirtildi.

  Genesis, iflasından sonra FTX’in en büyük teminatsız alacaklısı olarak ortaya çıktı. Ocak ayında dosyaları mahkemeye sunulan belgelere göre, FTX’in Genesis’e 226 milyon dolar borçlu olduğu ortaya çıkmıştı.

  Ayrıca, FTX, Genesis Global’in 3.9 milyar dolar borçlu olduğunu iddia etmişti, ancak daha sonra bu miktar 2 milyar dolar olarak değiştirildi.

  DCG (Digital Currency Group), Barry Silbert liderliğindeki kripto konglomeratı, iflas etmiş yan kuruluşu Genesis’in taleplerini çözmek için ilerleme kaydettiğini son zamanlarda açıkladı.

  İkinci çeyrek hissedar mektubunda DCG, Genesis Capital 11. Madde davalarındaki talepleri çözmek için kapsamlı müzakerelere girdiğini belirtti.

  “Mevcut liderliğimiz tarafından yürütülen yoğun müzakerelerin ardından, Genesis Capital 11. Madde davalarındaki talepleri çözmek için ilkesel bir anlaşmaya çok yakınız” şeklinde mektupta ifade edildi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz