Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Worldcoin CEO’su, Token Lansmanı Eleştirilerine Yanıt Verdi

  Published on:

  Worldcoin CEO’su, yapılan eleştirilerin ardından token lansmanını savundu. Yatırımcılar, Sam Altman’ın projesinin token’ının geçtiğimiz hafta piyasaya sürülmesinden ötürü kızgın.

  Worldcoin, ID odaklı projenin token’ı olan WLD’yi 24 Temmuz’da piyasaya sürdü ve bu lansmana 2 milyondan fazla kişi kaydoldu. Ancak Worldcoin, token dağıtımında piyasa yapıcı ortaklar ve borsalar ile düzenlediği airdrop nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

  Eleştirmenler, token lansmanının düşük dalgalanma oranına dikkat çekerek, bunun yapay olarak yüksek bir fiyat oluşturulduğu iddiasında bulunuyorlar. Worldcoin’in whitepaper’ına göre, lansman sırasında dolaşımda 143 milyon WLD token’ı yer alıyordu, ancak toplam arzın 10 milyar olacağı belirtilmişti. Bu durum, belirtilenden daha az tokenin dağıtıldığı şeklinde yorumlanıyor.

  CEO’dan Açıklama Geldi

  Worldcoin’in ana geliştiricisi olan Tools for Humanity’nin CEO’su Alex Blania, WLD’nin kullanıma sunulmasını savunuyor. Blania, “Worldcoin’in amacı, milyarlarca insana ulaşmak ve bunu gerçekleştirmek için kararlıyız” diyor ve eleştirilere cevap veriyor: “Söylenenler, dolaşımdaki arzın %10’unu dağıtamayacağımız yönünde. Bu çok saçma ve adaletsiz bir eleştiri.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz