Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Garanti BBVA Kripto Para İşine Giriyor!

  Published on:

  Garanti BBVA’nın kripto para alanına girdiği ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre, “Garanti BBVA Kripto” adı verilen hizmet, cüzdan ve transfer işlemleri olanak tanıyor ve şu anda banka çalışanları tarafından test ediliyor.

  Son yıllarda kripto varlıklar, en çok tartışılan yatırım araçları arasında yer alıyor ve 1 trilyon dolarlık bir piyasadan bahsediyoruz. Bu nedenle kripto varlıkları göz ardı etmek mümkün değil. Piyasalarda genel bir boğa beklentisi yaşanırken, bankalar da bu alanda geride kalmak istemiyorlar.

  Garanti BBVA, Türkiye’deki en popüler özel bankalardan biri olarak, kripto para sektörüne giriş yapmak için hazırlıklar yapıyordu. Geçtiğimiz yılın sonlarında yapılan iş ilanları, bankanın “kripto varlık uzmanı” unvanıyla eleman arayışında olduğunu gösteriyordu. Şimdi ise bankanın çalışanları tarafından test edilen “Garanti BBVA Kripto” adlı yeni bir hizmet geliştirildi.

  Yakında, bankanın müşterileri de bu hizmetten faydalanabilecekler.

  Edinilen bilgilere göre, ilerleyen dönemlerde Garanti BBVA Kripto, bir borsa gibi hizmet verecek ve kullanıcılar kripto alım-satım işlemlerini bu platform üzerinden gerçekleştirebilecekler. Ancak tüm bu hizmetlerin son kullanıcıya ne zaman sunulacağı henüz belli değil. Şirket, çalışanlarla gerçekleştirilen test aşamasından sonra muhtemelen tüm müşterilere Garanti BBVA Kripto hizmetini sunmaya başlayacaktır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz