Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Revolut, Belirsizlik Nedeniyle ABD’li Müşteriler İçin Kripto Hizmetlerini Askıya Alacak.

  Published on:

  Kripto dostu İngiliz neobank Revolut, ABD müşterileri için kripto hizmetlerini durdurma planlarını duyurdu.

  Dijital banka, kripto hizmetlerini askıya alma sebebi olarak, piyasa belirsizliğini ve ülkedeki yerel düzenleyici yönelimlerindeki değişiklikleri gösterdi.

  Revolut sözcüsü Bloomberg’e verdiği demeçte, İngiltere merkezli fintech firması, ABD kullanıcılarının uygulaması aracılığıyla kripto para satın alma olanağını 2 Eylül’den itibaren askıya alacak.

  Uygulamada bir ay sonra kripto para birimlerine tüm erişim tamamen devre dışı bırakılacak.

  Sözcü şunları söyledi:

  “Gelişen düzenleyici ortam ve ABD’deki kripto piyasası etrafındaki belirsizliklerin bir sonucu olarak, ABD’li bankacılık ortağımızla birlikte ABD’de Revolut aracılığıyla kripto para birimlerine erişimi askıya almak gibi zor bir karar aldık.”

  Sözcü, kararın dünya çapında Revolut’un kripto müşterilerinin %1’inden azını etkilediğini iddia etti. Dijital bankanın dünya çapında yaklaşık 25 milyon müşterisi var.

  ABD’de Kripto Üzerindeki Düzenleyici Baskı Yoğunlaşıyor

  ABD’deki kripto endüstrisi, son zamanlarda düzenleyici kısıtlamalarda bir artışa tanık oldu.

  Bu yoğun inceleme, kayda değer skandallar ve çeşitli projelerin çökmesiyle gölgelenen bir yılı takip ediyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi düzenleyici kurumlar, Binance ve Coinbase gibi kripto şirketlerine karşı düzenlemeleri ihlal etmekle suçladıkları bir dizi dava açtı.

  Eşzamanlı olarak, geleneksel finans kurumları, ABD bankacılık düzenleyicileri tarafından kripto sektörüyle ilişki kurmanın potansiyel riskleri konusunda uyarıldı.

  Revolut Halihazırda Birçok Kripto Parayı Listeden Çıkarmıştı

  Daha önce bildirildiği üzere, İngiliz dijital bankası Revolut, Cardano (ADA), Polygon (Matic) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere birçok kripto para birimini ABD’de ticaretten kaldırmıştı.

  Temmuz ayı itibariyle Revolut 30 kripto para birimi teklif etti. Fintech şirketi ayrıca Eylül ayında daha fazla kripto para birimini listeden çıkarmayı planlıyordu.

  Bu hareket, ABD SEC’in onları bu yılın başlarında kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırmasının ardından geldi.

  Revolut’un ABD’deki ortak bankası, Revolut’un resmi web sitesinde belirtildiği gibi Metropolitan Commercial Bank’tır. Özellikle, Bakkt Holdings Inc.’in Apex Crypto birimi, kripto hizmetleri sunmaktan sorumludur.

  Neobank sözcüsü Decrypt’e şunları söyledi:

  “Revolut aktif olarak kripto ürünlerine erişim sağlamanın alternatif yollarını araştırıyor ve gelecekte ABD’de tekrar kripto sunmayı umuyoruz.”

  Bazı büyük kripto servis sağlayıcıları, düzenleyici ortam nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterileri için hizmetlerini sürdürmede zorluklarla karşılaştı.

  Haziran ayının başlarında, büyük bir küresel kripto para borsası olan Crypto.com, Kuzey Amerika ülkesindeki kurumsal müşterilere yönelik hizmetleri durduracağını duyurdu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz