Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Türkiye, Binance’i En Çok Kullanan Ülkeler Arasında İlk Sırada!

  Published on:

  Binance CEO’su CZ, son raporlara göre Binance’in en çok kullanılan ülkeler sıralamasında Türkiye’nin başta yer aldığını duyurdu. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak ticaret hacmine göre yüzde 25 artışla 150 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşmış durumda.

  Borsanın elde ettiği diğer başarılar arasında, Dubai’de Operasyonel MVP Lisansı alan dünyadaki ilk borsa olması, Binance Japonya’nın resmi lansmanı ve SİBER ile SEI gibi iki yeni Binance Launchpool’un eklenmesi yer alıyor.

  Temmuz 2022’de Binance, kayıtlı kullanıcı sayısının 120 milyonu aştığını açıklamıştı, bu da borsanın bir yıl içinde 30 milyon yeni kullanıcı kazandığı anlamına geliyor. Ve Türkiye, en çok kullanıcıya sahip ülke olarak listenin başında yer alıyor.

  Binance’in son üç aydaki trafik kaynakları ve en çok kullanılan ülkeler şu şekilde sıralanıyor:

  1. Türkiye (%6,13)
  2. Vietnam (%5,44)
  3. Rusya (%5,16)
  4. Arjantin (%4,63)
  5. Hindistan (%4,61)

  Ayrıca, Türkiye’den Binance Global’e trafik son üç ayda bir önceki üç aya göre yüzde 0,82 artmıştır. Ancak genel olarak tüm ülkelerde, platformun üç aylık zaman diliminde trafik verilerinde bir düşüş olduğu gözlemlenmiştir.

  Türkiye’nin kripto para kullanımında öne çıkan bir ülke olduğu ve Binance’in Türk kullanıcılar arasında popüler bir tercih olduğu görülüyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz