Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance Research, 10 Altcoin Projesinin Adının Geçtiği Son Araştırma Raporunu Yayınladı.

  Published on:

  Binance Research’in en güncel raporuna göre, son zamanlarda kripto para piyasasında etkinliği artan Telegram botları, yatırımcıların alım satım, arbitraj fırsatları, airdrop farming ve diğer fonksiyonları otomatik olarak ve kullanıcı dostu bir arayüzle gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.

  Telegram botları aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerin toplam hacmi, 23 Temmuz 2023 tarihinde günlük işlem hacminde 10 milyon dolarlık rekor bir seviyeye ulaşarak 190 milyon doları aşmış durumda.

  Bu botların gelir modeli, kullanıcılardan bir işlem ücreti ve bazı durumlarda bir botun yerel tokenini içeren işlemler için bir satın alma veya satış “vergisi” talep etmek şeklindedir. Bu sayede Telegram botları toplamda 28.7 milyon doları aşan bir gelir elde etmiştir.

  Ancak Binance araştırmacıları, bu botlarda görülen büyük bir kısmının hızla yükselen token fiyatlarından kaynaklandığını ve bu nedenle organik talebin henüz tam olarak ölçülemeyeceğini belirtiyor.

  Raporda ayrıca, Telegram botları tarafından kullanılan yerel altcoinlerden de bahsediliyor. Bu altcoinler arasında Unibot (UNIBOT), Maestro, MEVFree (MEVFREE), ChainGPT (CGPT), Wagiebot (WAGIEBOT), Collab.Land (COLLAB), LootBot (LOOT), Mizar (MZR), JDB (JDB) ve UniWhales (UWL) projeleri yer alıyor. Raporda belirtilenlere göre, Telegram bot piyasasının %77’sinden fazlası UNIBOT tokeninden oluşuyor.

  Sonuç olarak, Telegram botları, kripto para piyasasında giderek daha etkin bir şekilde kullanılıyor ve önemli bir gelir kaynağı haline gelmiş durumda. Ancak, bu botların etkinliğinin büyük ölçüde token fiyatlarındaki dalgalanmalardan kaynaklanabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

  *Bu makale haber niteliğinde olup hiç bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz