Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Çin Halk Cumhuriyeti Yönetimi, Kripto Paralara İlişkin Açıklamalarda Bulundu.

  Published on:

  Çin Komünist Partisi, denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığı gruplarına karşı mücadelede sert önlemler alacağını ve yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek için tüm araçları kullanacağını duyurdu. Parti, bu grupların insanları kandırmak ve zarar vermek için yeni teknolojileri ve formatları kullanarak dolandırıcılık faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, elektronik dolandırıcılık merkezlerini ortadan kaldırmak ve mağdurları kurtarmak amacıyla diğer ülkelerle işbirliği yapacaklarını vurguladı.

  Bu önlemler kapsamında, Çin Merkezi Siyasi ve Hukuki Komite’nin sistematik yönetim, yasalarla yönetim ve kaynağında yönetim ilkelerine bağlı kalınmasını önerdiği ifade edildi. Dolandırıcılık gruplarının, yüksek maaşlı işe alım gibi kisveler altında sıradan insanları dolandırdığı ve korkuttuğu, hatta şiddetli alıkoyma ve insan kaçakçılığı gibi karanlık sektör zincirleri oluşturduğu belirtildi.

  Komite, mevcut ortak kanun uygulama modelinden ders çıkaracaklarını ve denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığıyla mücadele etmek için normalleştirilmiş bir işbirliği mekanizması kurmayı araştıracaklarını ifade etti. Suçlular için uzun vadeli güçlü bir caydırıcılık oluşturacaklarını ve Çin ile ilgili ülkeler arasındaki dostane işbirliğini koruyacaklarını belirtti.

  Ayrıca, dolandırıcılık gruplarının modern suç araçları olarak kullandığı blockchain, metaverse, sanal para birimi ve yapay zeka gibi yeni teknolojilerin ve formatların denetimini güçlendireceklerini sözlerine ekledi.

  Bu adımlarla, Çin Komünist Partisi yasadışı faaliyetlerle mücadele etmeye ve vatandaşları dolandırıcılığa karşı korumaya odaklanmış gibi görünüyor. Ancak, belirtilenler yalnızca genel bilgileri yansıtmaktadır ve detaylı politikalar, mevzuat ve diğer önemli ayrıntılar yazıda yer almamaktadır.

  *Bu makale haber niteliğinde olup hiç bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz