Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Ethereum’da 4,5 Milyon Dolarlık ETH Yakımı: Sebep ve Sonuçları

  Published on:

  Kripto para sektörü hızla gelişiyor ve birçok olay yaşanıyor. Son olarak Ethereum cephesinde meydana gelen olayda, bilinmeyen bir kişi ya da kurum olan “nd4.eth” ENS adını kullanarak bir yakım adresine 2.500 ETH’yi (4,5 milyon dolar değerinde) gönderdi ve bu ETH’leri yaktı. Yakılan ETH’lerin geri dönüşü olmadığı için tamamen yok edildi.

  Bu yakımın neden yapıldığı bilinmiyor ve Ethereum topluluğunu şaşırttı. Uzmanlar, bu tür bir büyük miktardaki ETH’nin sebepsiz yere yok edilemeyeceğini belirtiyor. Ancak bazı uzmanlar, bu yakımın Ethereum arzını azaltarak ETH’nin daha sağlam bir para birimi haline gelmesine katkı sağladığını düşünüyor.

  Wildcat Protocol kurucusu Laurence Day, nd4.eth’e yapılan yakım için ETH’nin daha sağlam para birimi olmasını sağladığı için teşekkür etmeye çağırıyor ve bu olayın önemine dikkat çekiyor.

  Yakımı gerçekleştiren adres olan “nd4.eth” ile ilgili olarak Lookonchain tarafından paylaşılan bilgilere göre, bu adres aynı yakım adresine 1.5 ETH (7.000 dolar değerinde), 34.9 GMX ve 600 GNS göndermiş. Bu adres yaklaşık olarak 34,287 GMX (1.8 milyon dolar değerinde) ve 311.000 GNS (1,5 milyon dolar değerinde) tutuyor.

  Bu olay, kripto para topluluğunda büyük yankı uyandırmış ve uzmanlar arasında farklı görüşler doğurmuş durumda. Ancak tam olarak nedeni bilinmeyen bu ETH yakımı, sektörde merak uyandıran bir gelişme olarak öne çıkıyor.

  *Bu makale haber niteliğinde olup hiç bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz