Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Singapur Para Otoritesi, Kripto Borsası Blockchain.com’a Ödeme Lisansı Verdi

  Published on:

  Kripto borsası Blockchain.com, 1 Ağustos’ta Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) büyük bir ödeme kurumu (MPI) lisansı aldığını Pazartesi günü duyurdu.

  Bu duyuru, Blockchain.com’un Singapur merkez bankasından geçen yıl Ekim ayında prensip onayını aldığını ve şimdi MPI lisansıyla Dijital Ödeme Simgesi (DPT) hizmetlerini Singapur’daki kurumsal müşterilere ve yatırımcılara genişletebileceğini belirtti.

  Blockchain.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith, “Singapur Para Otoritesi’ni, kripto endüstrisi gözetimine öncelik verirken inovasyonun gelişmesine izin veren şeffaf düzenleyici süreci nedeniyle takdir ediyoruz” dedi.

  Bu lisansın verilişi, Blockchain.com’u Singapur’daki diğer DPT hizmet sağlayıcıları arasına, örneğin Crypto.com, Paxos, Circle ve Revolut gibi şirketlerin yer aldığı bir konuma getiriyor.

  Bir MPI lisansı almak için MAS’ın belirlediği değerlendirme kriterlerine göre, bir DPT hizmet sağlayıcısı güvenlik, uyumluluk düzenlemeleri, teknoloji risk yönetimi ve denetim düzenlemeleri gibi çeşitli faktörleri karşılamalıdır. Bu lisanslar, bir kripto platformunun bölgesel normlara uygun finansal ve operasyonel protokollere titiz bir bağlılık gösterdiğini doğrulamada önemli bir rol oynamaktadır. Blockchain.com’un düzenleyici lisansı elde etmesi, operasyonel süreçlerinde önemli bir ilerleme olarak değerlendiriliyor.

  Singapur’un Sıkı Kripto Düzenleme Yasaları

  Singapur, özellikle APAC bölgesinde bir sonraki kripto merkezi olarak selamlandı ve küçük ada ülkesi, kripto para birimi ile ilgili faaliyetler konusunda katı düzenlemeler sürdürdü.

  Pazartesi günü MAS, Web3 gibi çeşitli fintech çözümlerini desteklemek için 150 milyon SG $’a (yaklaşık 112 milyon $) kadar taahhütte bulunacağını söyledi.

  MAS, yeni ‘İnovasyon Hızlandırma Yolu’ programının, gelişmekte olan teknolojilerden kaynaklanan yenilikçi fintech çözümlerini desteklemek amacıyla sektörle işbirliğinin önemini kabul ettiğini belirtti.

  Haziran ayında Singapur’un merkez bankası, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve stablecoin’ler gibi dijital para kullanımına ilişkin kriterleri tanımlamak için bir protokol önerisi sundu.

  Raporlara göre, MAS ve Singapur polisi, kripto hizmet sağlayıcılarının işe alım yaklaşımlarını geliştirmek için yerel borç verenlerle işbirliği yapıyor.

  Bu yaklaşım, Singapur’un finansal teknoloji alanındaki yenilikleri destekleme ve dijital para birimlerinin kullanımını düzenleme çabalarını yansıtmaktadır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz