Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Sino Global Capital Yasal İşlem Başlattı, FTX Trading Ltd’ye Karşı 67,3 Milyon Dolarlık Dava

  Published on:

  Matthew Graham liderliğindeki Sino Global Capital, Likit Değer Fonu adına 67.3 milyon dolarlık bir talepte bulunarak artık faaliyet göstermeyen kripto borsası FTX’e karşı yasal işlem başlattı.

  Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile iş birliği içinde 2021 yılında başlatılan fon, 200 milyon dolar toplama hedefiyle yüksek gelirli bireyleri hedefliyordu.

  Şirket, ilk defa resmi bir fon aracılığıyla dış sermaye aradığı için, bu Sino için önemli bir değişikliği işaret ediyordu.

  FTX, fonun pazarlama dokümanlarında, Bankman-Fried’in token ekosistemine maruz kalmanın “önemli stratejik değeri” kilidini açma potansiyeline sahip bir “ortak GP ve ana LP” olarak tanımlandı.

  Ocak 2022’ye kadar fon, FTX’in çapa yatırımcısı olarak katılımıyla 90 milyon dolar topladı.

  Geçen yılın SEC dosyalarında, Bankman-Fried, Alameda Research ve alt kuruluşu Alameda Ventures ile birlikte fonun dolaylı yatırımcısı olarak listelendi.

  Kasım ortasında, FTX’in büyümesinin ardından Sino, borsaya doğrudan maruz kalan yedi ortakla sınırlı olduğunu belirtti.

  Fon artık SEC’e kayıtlı olmasa da, Cayman Adaları Para Otoritesi altında aktif olmaya devam ediyor.

  Ek olarak, Sino Global bu yılın başlarında, bir zamanlar Bankman-Fried’in bağış toplamada “sağ kolu” olarak kabul edilen eski FTX COO’su Constance Wang’ı oyun başkanı olarak işe aldığını duyurdu.

  FTX Offshore Müşterileri İçin Borsayı Yeniden Başlatmayı Önerdi

  Bu ayın başlarında, FTX’in yeni yönetimi, borsayı sadece yurtdışındaki müşteriler için tekrar faaliyete geçirme önerisinde bulundu.

  Yakın tarihli bir başvuruda, FTX yönetimi, çeşitli alacaklıları farklı sınıflara gruplandırarak hak sahiplerinin taleplerini karşılamayı amaçladı.

  FTX.com müşterileri, bu plana göre “Dotcom Müşteri Yetkileri” veya “Sınıf 4A” hak sahipleri olarak kabul edilecek ve bu gruptakiler, yeniden başlatılan FTX borsasının gelirinden pay alacaklar.

  FTX’in tekrar faaliyete geçirilmesine yönelik çabalar, platformun 7.3 milyar doların üzerinde nakit ve kripto varlığını kurtarması sayesinde belirli bir çekim kazandı.

  Raporlara göre, FTX’in canlandırma girişimi, yeni platform için 250 milyon dolarlık bir bağış kampanyası düzenlemek isteyen Tribe Capital gibi bir girişim şirketinin dikkatini çekti.

  Mayıs ayında kripto uzmanı Loomdart, alacaklıları bir araya getirerek ve sektördeki güveni artırarak FTX’in tekrar faaliyete geçirilmesini desteklediğini ifade etti.

  Aynı zamanda eGirl Capital’in kurucu ortağı olan Loomdart, tüm kullanıcılar ve alacaklılar platformun bir bölümünü elde ederse FTX’in tekrar faaliyete geçme çabalarının başarılı olabileceğini belirtti.

  “Şu an itibarıyla, bu dolandırıcılıktan etkilenen bir milyondan fazla kişi var, ancak bunlar ürünü kullanan kişiler” diyerek FTX kullanıcılarına, platformda kalmalarını teşvik etmek için borsanın bir bölümünü vermelerinin çok etkili olabileceğini söyledi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz