Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Fed, ABD Bankalarında Kripto Faaliyetlerini Denetlemek İçin Yeni Bir Program Başlatıyor.

  Published on:

  ABD merkez bankasından gelen yeni kripto yönergeleri, önceki politikalardan sapma anlamına gelmese de, Federal Rezervi’in bankalardan neler beklediğine dair daha fazla ayrıntı sağlamaktadır.

  ABD Federal Rezervi, bankaların kripto faaliyetlerini denetlemek için yeni bir program başlatıyor!

  Yetki altındaki kredi veren kuruluşların dijital varlık faaliyetlerine katılmadan önce onay alması gerektiği gerekliliğini daha da netleştiriyor. Salı günü duyurulan bu adım, kripto bankacılığı için herhangi bir kuralı değiştirmeyecek. Bunun yerine, sadece merkez bankasının denetimini nasıl ele almayı planladığını tanımlayacak; kripto sektörü ile ilgili işlemleri merkez bankasının uzmanları, düzenleyicinin düzenli denetçileriyle birlikte yeni “yeni faaliyet denetimi programı” altına yerleştirecekler.

  Fed, denetlediği bankaların kripto paralarla ilişki kurarken önceden onay alması gerektiğini bildirdi. “Ödemeleri kolaylaştırmak için dolar tokenları ihraç etme, tutma veya işleme koyma” gereksinimini karşılayan bir kuruluş, bunları “güvenli ve sağlam bir şekilde” gerçekleştirebileceğini denetçilere önceden kanıtlamalıdır ve Fed’den resmi olarak onay almalıdır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz