Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Hindistan, Ulusal Web Tarayıcı Projesinde Dijital Belge İmzalamak İçin Kripto Tokenları Kullanmayı Planlıyor.

  Published on:

  Bu girişim, Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı tarafından yönlendiriliyor ve yerli bir web tarayıcısı oluşturmayı amaçlıyor. Tarayıcıda, dahili bir Sertifikasyon Otoriteleri Denetçisi (CCA) Hindistan kök sertifikası gibi özellikler bulunacak. Açıklamaya göre:

  “Önerilen tarayıcı aynı zamanda erişilebilirlik ve kullanıcı dostluğuna odaklanacak, çeşitli yeteneklere sahip bireyler için yerleşik destek sağlayacak.”

  Proje kapsamında belgeleri dijital olarak imzalama yeteneği de, tarayıcıya entegre edilecek kripto tokenları kullanarak gerçekleştirilebilecek.

  Gelişim, Hindistan Web Tarayıcı Geliştirme Yarışması ile gerçekleştiriliyor ve üç turdan oluşuyor. İlk turda 18 katılımcı yer alacak, ikinci turda sekiz kişiye indirgenecek ve son kazanan yaklaşık 34 milyon Hint rupisi (yaklaşık 411,000 dolar) ödül kazanacak.

  Hindistan hükümeti, özellikle teknoloji ve kripto konusunda düzenleyici çabalarda aktif bir rol oynamaktadır. G20 forumu olarak bilinen dünyanın en büyük 20 ekonomisinin hükümetler arası forumunda, Küresel Mali İstikrar Kurulu’nun küresel kripto çerçevesi önerilerine destek verdi ve kripto için potansiyel yönergelerde gelişmekte olan ekonomilere özel bir dikkat gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Hindistan parlamentosu, büyük teknoloji şirketleri için veri uyum düzenlemelerini basitleştirmeyi amaçlayan bir yasa tasarısını onayladı. Bu yasa tasarısı, Dijital Kişisel Veri Koruma Yasası 2023 olarak bilinmektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz