Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Lobici Gruplar, Birleşik Krallık’taki Kripto Teşviklerinin Yasaklanmasının, Şirketleri Ülke Dışına Sürükleyebileceğini Söylüyor.

  Published on:

  Lobi grubu CryptoUK, Finansal Davranış Otoritesi’nden (FCA) gelecek kripto reklam kuralları için daha fazla netlik istedi.

  • Lobi grubu CryptoUK, Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) planlanan kripto teşviklerine yönelik yasağının ülkedeki işletmeleri ülke dışına sürükleyebileceğini belirtti.
  • FCA, Haziran ayında sektör için yeni kripto tanıtım kuralları ve rehberlik üzerine bir danışma yayınladı.
  • CryptoUK, “nitelikli kripto varlığı” ve “finansal tanıtım”ın ne sayılacağına dair netlik istiyor.

  İngiltere kripto endüstrisi grubu, teşvikler üzerinde yapılan bir yasağın, şirketleri ülkeden çıkarabileceğinden endişe duyuyor.

  Finansal Davranış Otoritesi (FCA), Haziran ayında kripto reklamları ve tanıtımları için planladığı düzenlemeleri halka açıkladı. Düzenleyici, kripto teşviklerine yasağın getirilmesini önerdi. Ücretsiz olmayan değiştirilebilir tokenların (NFT’ler) dağıtımı ve yatırımı teşvik etmek amacıyla yapılan airdroplar, yeni düzenleme altında yasaklanacaktı, Yeni tanıtım düzenlemesi 8 Ekim’de yürürlüğe girecek.

  CryptoUK lobi grubu, “Kuralların tüketici zararını en aza indirmek için kripto varlık endüstrisine genişletildiğini kabul etmelerine rağmen, FCA’nın (teşvik yasakları gibi) bazı kuralların işletmelerin ticari ve rekabetçi olmalarını zorlaştırabileceğini ve işletmeleri ülkeden çıkmaya zorlayarak istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini aklında tutması gerekiyor” dedi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz