Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kripto Borsası Binance, Doğu Asya Ülkesinde Kayıt Başvurusu Yaptı.

  Published on:

  Kripto Borsası Binance, Doğu Asya Ülkesinde Kayıt Başvurusu Yaptı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Tayvan’ın Kara Para Aklama Kontrol Yasası kapsamında yerel otoritelerin oluşturduğu düzenlemelere uyum sağlamak amacıyla kaydolma başvurusunda bulunma sürecini başlatıyor. Tayvan Finansal Denetim Komitesi (FSC) tarafından yapılan duyuruya göre, Binance, para aklamayla mücadele uyumluluğunu sağlamak amacıyla yerel kripto hizmet sağlayıcılarının katıldığı bir toplantıda başvuru yapmıştır.

  Tayvan, Temmuz 2021’de tanıttığı para aklama kurallarıyla sanal varlık hizmet sağlayıcılarının bu kurallara uymalarını talep ediyor. Aksi takdirde, sektör genellikle düzenlemeye tabi değil. FSC yetkilisi, Binance’in düzenleyiciye kaydolup kaydolmadığı hakkında yorum yapmayı reddetse de, Tayvan’da faaliyet gösteren denizaşırı kripto platformlarının yerel anti-paralar aklama kurallarına uymaları gerektiğini belirtti.

  Binance, Tayvan’da resmi bir şekilde düzenlenmemiş olsa da, “Binance International Limited Tayvan Şubesi” adında bir yerel şirket kurmuştur. Bu bilgiler, Tayvan Ticaret Departmanı’nın veritabanında yer alıyor. Hükümet kayıtları, Binance’in şirket kaydının 12 Mayıs 2023 tarihinde onaylandığını ve Tayvan’da kayıtlı sermayesinin 30 milyon Tayvan doları (944,000 dolar) olduğunu gösteriyor.

  Binance Asya’da genişlemeye devam ediyor.

  Binance, Tayvan’da siber suçlarla mücadele amacıyla yerel yasa uygulama birimleriyle işbirliği yapmıştır. Geçtiğimiz Haziran ayında, Binance Tayvan Ceza Soruşturma Bürosu ile işbirliği yaparak dijital varlıkla ilgili suçlarla mücadelede uzmanlığını 200’den fazla Tayvan yasa uygulama görevlisine paylaştığını açıkladı.

  Binance’in Küresel İşbirlikleri Başkanı Damien Ho, bir blog gönderisinde, “Tayvan’da kripto paralara olan ilginin arttığı bir dönemde, kripto ekosisteminin kullanıcılar için güvenli ve rahat olmasının önemli olduğunu” belirtti.

  Binance, Asya’da genişlemeye devam ediyor. Kasım 2022’de yerel borsa Sakura Exchange BitCoin’i satın aldıktan sonra, bu ayın başlarında Japonya’da resmi olarak hizmet vermeye başlayarak Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından düzenlenmeye başladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz