Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Donald Trump’ın Ethereum Varlıkları Açığa Çıktı.

  Published on:

  Donald Trump, ABD başkanlığına yeniden adaylığını koyduğu bir dönemde, mal beyanına göre 250 bin ila 500 bin dolar aralığında Ethereum (ETH) varlığı bulunduğunu açıkladı.

  Trump’ın bu Ethereum varlıklarının kaynağı, Beyaz Saray görevini bıraktıktan sonra piyasaya sürdüğü NFT koleksiyonu satışları olarak belirlendi.

  Geçtiğimiz aralık ayında, kendi NFT tabanlı kart koleksiyonunu tanıtan Trump, 44 bin adet NFT içeren koleksiyonu bir gün içinde 99 dolar fiyatla tükenmişti. Ardından ikinci bir koleksiyon daha çıkaran Trump, bu koleksiyonu da hızla satmıştı. Bu NFT koleksiyonlarının satışından elde edilen gelir 8.9 milyon doları aşarken, Trump’ın kendisi 298 bin dolarlık lisans ücreti kazandı.

  Başkanlık döneminde Trump, Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı sert tutumlar sergilemişti. Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, Bitcoin ve diğer kripto paraları “değerleri çok dalgalı olan ve gerçek anlamda para olmayan” varlıklar olarak nitelendirmiş ve düzenlemeleri olmayan kripto varlıkların yasa dışı aktivitelere kolaylık sağladığını belirtmişti. Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın kitabında yer aldığına göre, Trump ayrıca eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e Bitcoin’i izlemesi talimatını vermişti.

  Toplam servetinin 2.5 milyar dolar olduğu tahmin edilen Donald Trump, başkanlık döneminde kripto paralar konusundaki tavrıyla da dikkat çekmişti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz