Devamı
  You have not selected any currencies to display

  PayPal, Yeni FCA Kurallarına Uymak İçin İngiltere’de Kripto Satışlarını 2024’e Kadar Durdurdu.

  Published on:

  Çevrimiçi ödeme devi PayPal, Birleşik Krallık Finansal Yürütme Otoritesi (FCA) tarafından belirlenen yeni kripto varlıkların pazarlanmasına yönelik kurallara uymak adına, Birleşik Krallık’ta kripto satın alma hizmetlerini geçici olarak durduracağını açıkladı.

  PayPal, müşterilerine Salı günü ilettiği bir mesajda, kripto satışlarının 1 Ekim 2023’ten itibaren durdurulacağını ve bu hizmetin 2024’ün başlarında tekrar etkinleştirilmesinin planlandığını duyurdu.

  FCA ile Uyumlu

  Birleşik Krallık Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık’taki tüketicilere kripto varlık pazarlayanlar için daha katı kurallar yayınladı, bu da kripto varlık satın alan kullanıcıların riskleri anlamasını sağlamayı amaçlıyor. Yeni kurallar, kripto promosyonlarını, reklamları dahil olmak üzere düzenleyicinin yetki alanına alıyor.

  Bu yeni kripto pazarlama kuralları, FCA’nın araştırmasının Birleşik Krallık’ta kripto sahipliğinin 2021’den 2022’ye kadar iki kat arttığını göstermesi üzerine uygulamaya konuldu.

  FCA bir açıklamada, “Yeni kurallar, kripto şirketlerinin insanların kriptoya yatırım yapmak için uygun bilgi ve deneyime sahip olmasını sağlaması gerektiği anlamına geliyor” dedi.

  PayPal, bu düzenlemelere tam anlamıyla uymayı “kararlılıkla taahhüt ettiğini” belirtti. Ayrıca, “PayPal, faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda geçerli kural ve düzenlemelere uymak için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle sürekli olarak yakın işbirliği içinde çalışıyor” şeklinde ekledi.

  PayPal, kripto satın alma hizmetlerini durduruyor olsa da, kullanıcıların kripto varlıklarının güvende olduğunu doğruladı. Platform, müşterilerin mevcut kripto varlıklarını elinde tutabileceğini ve satabileceğini vurguladı.

  Bu haber, PayPal’ın kullanıcıların farklı dijital varlıklarda denge oluşturmasına ve kripto işlemlerine katılmasına izin veren yeni bir kripto para birimi merkezini tanıttığı dönemde geldi.

  PayPal, bu ayın başlarında Paxos Trust Co. tarafından çıkarılacak ABD dolarına sabitlenmiş PayPal USD (PYUSD) adlı bir istikrarlı coin teklifini duyurdu. Bu stabilcoin hamlesi, ABD düzenleyicilerinin sektördeki düzenlenmemiş faaliyetlere yönelik baskısına rağmen gerçekleşti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz