Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Renq, crosschain swap protokolü gibi çeşitli temel özelliklerle testnet üzerinde temel hizmetlerini başlatacak.

  Published on:

  Renq, tüm izole blokları birleştirmeyi ve DeFi ekosistemi için gerekli temel desteği sağlayarak, çapraz zincir varlık değişim ağı oluşturmayı amaçlamaktadır. Her dijital varlık sahibinin gerçekten güvenli, özgür ve şeffaf bir DeFi hizmeti deneyimlemesine olanak tanımak amacındadır.


  Yirminci yüzyılın insanlık tarihindeki en büyük değişikliklerden biri, finansal merkezileşmeye karşı paradigma değişikliğiydi. Merkezi finansal sistemden ayrılmanın birçok faydası bulunsa da, sonunda ekonomik önyargılar da bulunmaktadır. Herhangi bir ekonominin gelişmesi için finansal demokrasiye ihtiyaç vardır ve neyse ki bu süreç, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gelişimiyle zaten başlamıştır.

  Bugün birçok merkezi borsa, kullanıcıları için kolaylık ve güvenilirlik sağlar, ancak merkezi otoriteler tarafından işletilirler ve bu da blockchain teknolojisinin temel ilkelerine – anonimlik, şeffaflık ve kontrol – aykırıdır. Öte yandan, iyi kurulmuş merkezi olmayan borsalar mükemmel anonimlik ve güven sağlar ancak verimlilik ve kullanım kolaylığı açısından eksik kalır. İyi bir şekilde merkezi ve merkezi olmayan borsaların avantajlarını birleştiren bir protokole ihtiyaç vardır, bu da kripto paraların ve merkezi olmayan finansın genel olarak benimsenmesini hızlandırmak için gereklidir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz