Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Söylentilere Göre Elon Musk, ‘X’i Güncellenmiş Bir Paypal Haline Getirebilir

  Published on:

  Son Forbes raporuna göre, Tesla’nın milyarder patronu Elon Musk’a ait olan X için Wall Street bilgi sahipleri, büyük değişikliklere işaret ediyor. Önde gelen Wall Street figürleri ile yapılan görüşmeler, X’in platformunu devrim yaratabilecek bir şekilde dönüştürme olasılığının olduğunu gösteriyor ve bu, PayPal’ın ilk günlerini anımsatan güncellenmiş bir ödeme sistemi entegre etme fikrini içeriyor.

  Wall Street Dedikodusu

  Kripto para değerlerinde dalgalanmalar yaratmak konusunda akla gelen ilk isim olan Musk, X’in potansiyel evrimi konusunda önde gelen Wall Street zenginleri ile görüşme halinde olduğu iddia ediliyor. Fox Business News muhabiri Charles Gasparino, son zamanlarda yaptığı bir paylaşımda, yaygın görüşün yenilikçi bir ödeme sistemi yönünde olduğunu paylaştı. Bu, geleneksel kredi kartlarına göre düşük işlem ücretleri sunacak ve kullanıcı verilerinden yararlanmayı amaçlayacaktır.

  PayPal’ın Yolculuğuyla Paralellik Çiziyor

  Elon Musk’ın önceki girişimi olan PayPal, 2000 yılında X.com’un Confinity ile birleşmesi sonucunda ortaya çıktı ve kripto para dalgalanmalarına sadık kaldı. Paypal, bu ayın başlarında ABD dolarına bağlı stabilcoin PYUSD’yi tanıtarak, Meta’nın terk edilen libra’dan diem stabilcoininin bıraktığı boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

  PayPal, 2020’de Bitcoin ve diğer kripto paralara destek vermeye başladığında, Bitcoin’in değerinde artışa neden oldu ve neredeyse 70,000 dolar seviyelerine taşıdı. Bakkt’ın CEO’su Gavin Michael, kurumsal finans devlerinin bu tür hamlelerinin kripto paraların evrilen dünyasına meşruiyet kazandırdığını Forbes’a göre ifade etti. Michael, stabilcoin işlemlerine olan artan ilgiyi vurgulayarak, blockchain teknolojisinin geleneksel finans hizmetleri için dönüşümcü potansiyelini daha fazla açıkladı.

  Mali uygulamaların sürekli olarak ufuklarını genişletmeye çalıştığı bir dünyada, Elon’un X’i izlenmesi gereken büyük bir şey olabilir. Zamanla, bu Wall Street dedikodularının gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini göreceğiz.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz