Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Arjantin, Bitcoin’ın Benimsenmesi Konusunda El Salvador’u Nasıl Geride Bıraktı? Yönetici detayları paylaştı.

  Published on:

  Ağustos 13’te ertelenen bir SEC başvurusuna ilişkin olanaklarına dair notunu paylaşan ARK Invest’in araştırma yöneticisi David Puell, yatırımcılara yolladığı son değerlendirme notunda Arjantin’in Bitcoin benimsenme oranında El Salvador’u geçtiğini ifade etti.

  Son zamanlarda El Salvador’a seyahat eden Signum Growth Capital CEO’su Angela Dalton’un izlenimlerini aktaran Puell, Orta Amerika ülkesinde insanların Bitcoin’e dair farkındalığının arttığını, ancak kullanımın hala sınırlı olduğunu vurguladı. Puell aynı zamanda El Salvador halkının yeni teknolojileri benimseme konusunda olumlu bir tavır sergilediğini belirtti.

  ABD Doları açıkça tercih ediliyor.

  Kişisel notlarını da paylaşan Puell, El Salvadorluların hala ABD dolarını tercih etmeye devam ettiğini ve bu alışkanlığın 2001 yılından bu yana devam ettiğini, ayrıca Bitcoin’in hala insanları endişelendiren bir volatiliteye sahip olduğunu belirtti. Ülkenin Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsemesinin ardından Bitcoin’in sürekli olarak değer kaybettiğini vurgulayan ARK Invest yöneticisi, bu durumun benimsenme süreci için bir dezavantaj olabileceğini dile getirdi.

  Ayrıca Arjantin’e de değinen Puell, ön seçimlerde Bitcoin destekçisi Milei’nin zaferinin halk üzerinde etkili olduğunu ifade etti. Arjantin halkının enflasyon sorununa çözüm arayışında olduğunu ve Milei’nin zaferinin ardından Bitcoin fiyatının Arjantin peso karşısında %20’den fazla arttığını belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz