Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance, Hukuki Sorunlar Sebebiyle, Rusya’dan Çekilmeyi Düşünüyor

  Published on:


  Rusya’daki hukuki sorunların artmasıyla birlikte, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ülke içindeki faaliyetlerini gözden geçirmeye başladı.

  The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Binance, Rusya’daki operasyonlarını tamamen sonlandırma dahil olmak üzere ülkedeki faaliyetlerini yeniden değerlendirme aşamasında. Binance sözcüsü, yaptığı açıklamada, Rusya’daki operasyonlarının geleceği konusunda tam çekilme veya farklı seçenekler üzerinde çalışma olasılığını değerlendirdiklerini belirtti.

  Rusya, kripto para endüstrisi için ticaret, madencilik ve yatırım açısından önemli bir pazardır. Bu nedenle dünyanın en büyük kripto para platformunun bu ülkeden çıkışının sektörü nasıl etkileyeceği belirsizliğini korumaktadır.

  Son dönemde özellikle ABD’nin de aralarında bulunduğu çeşitli yargı bölgelerinden Binance’e yönelik baskının arttığı spekülasyon konusu oldu.

  Bu baskıların sonucunda Binance’in Rusya’dan çekilme ihtimali gündeme geldi. Binance daha önce uluslararası yaptırımlar kapsamında bazı Rus finansal kuruluşlarının eşler arası platformunu kullanmasını engellemişti. Ayrıca, Rusya’da ikamet eden kullanıcılar için de itibari para kullanımını kısıtladı.

  Binance, aynı zamanda dünya çapında en geniş faaliyet alanına sahip kripto para borsasıdır. Ancak, borsa birçok yargı bölgesinde düzenleyici sorunlarla başa çıkmaya çalışmış ve bazı ülkelerde faaliyet lisansının kısmen ya da tamamen iptal edildiği durumlarla karşılaşmıştır.

  Binance’in bu kararı piyasaları nasıl etkiler?


  Binance’e yönelik en yoğun baskı, özellikle ABD tarafından gelirken, CFTC’nin ardından Haziran ayında SEC’in Binance’in ABD iştiraki ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı dava açtığını gördük. Bununla birlikte, son haberlere göre, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’in Rusya’ya yönelik yaptırımları ihlal ettiği iddialarını araştırdığına dair bilgiler ortaya çıktı. Bu haberlerin yayılmasından hemen sonra, Binance’in Rusya’ya yönelik yeni stratejiler üzerinde çalıştığına dair belirtiler görüldü.

  Binance’in Rusya’dan çıkma ihtimali, küresel ticaret hacmini nasıl etkileyebileceği konusunda hala belirsizlik taşırken, bu karar borsanın düzenleyici baskısını azaltabileceği anlamına gelebilir. Bu da piyasa tarafından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

  Rusya’da dijital ruble

  Rusya, dijital ruble konusundaki çalışmalarına devam ediyor. Ülke, kripto endüstrisinde etkin bir şekilde var olma amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Son haberlere göre, Rusya Merkez Bankası dijital ruble için pilot projelere başlamış durumda. Kamuya açıklanan bilgilere göre, Rusya 2027 yılına kadar Rus rublesinin dijital versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz