Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Amazon’un Ücretsiz NFT Çekilişi: Ganimetinizi Böyle Alabilirsiniz?

  Published on:

  Amazon Prime, abonelerine ücretsiz NFT’ler (Non-Fungible Token) dağıtarak Prime Gaming portalı üzerinden oyunseverlere özel içerik sunmaya başladı.

  Aylık 15 ABD Doları aboneliği, kullanıcılara platformdaki mevcut ve kendi blockchain tabanlı oyunlarında da kullanılabilen çeşitli ücretsiz NFT’leri talep etme imkanı veriyor. Bu NFT’ler, özel kaplamalardan oynanabilir karakterlere kadar farklılık gösteren çeşitli öğeleri içeriyor.

  İlgilenen kullanıcılar, “oyun içi içerik” bölümünden çeşitli ücretsiz paketlere göz atabilir ve istedikleri NFT’leri “talep et” seçeneğiyle alabilirler.

  Örneğin, bir ücretsiz paket, Polygon tabanlı strateji oyunu Mojo Melee’nin içinde bulunan Dawn Striker adlı şampiyon karakteri için bir NFT içerebilir. Amazon’un yakın zamanda başlattığı bu ortaklık, Gwyn Rockhopper paketinden sonra bu ay içinde sunulan ikinci NFT paketini temsil ediyor.

  Amazon’un açıklamasında, Dawn Striker için özel bir kaplamadan bahsedilerek, “Özel Chroma Görünümü sayesinde Dawn Striker karakteri büyüleyici bir forma bürünüyor” deniyor. “Canlı renkler ve desenlerle süslenmiş haliyle savaş sahasında güçlü ve etkileyici bir varlık haline geliyor.”

  Ayrıca, Blankos Block Party adlı PC oyununda yer alan Twilight Strix Blanko karakteri ve Midnight Crest Kaskı gibi başka bir NFT koleksiyonu da bulunuyor. Bu oyun daha önce de Amazon Prime Gaming aracılığıyla çeşitli çekilişler düzenlemişti.

  Her iki oyun için sunulan NFT paketleri, oyunların kendi içinde kullanılan yerel kripto para birimleri olan Ore ve Blanko Bucks’ı da içeriyor.

  Amazon ve Gaming

  Amazon Prime, ücretsiz indirilebilir oyunlar ve oyun içi içerik gibi özel avantajlar sunarak oyunculara yönelik hizmetler sunmasıyla bilinir. Ayrıca, Prime üyelerine kendi seçtikleri içerik oluşturuculara aylık ücretsiz abonelik verdiği popüler canlı yayın platformu Twitch’in sahibidir.

  Bu yılın başlarında, Amazon’un kendi NFT pazarını başlatma planlarına dair söylentiler dolaştı. Bu pazarın OpenSea ve Rarible gibi mevcut platformlarla rekabet edebileceği belirtiliyordu. Henüz gerçekleşmemiş olan bu lansmanın, Beeple ve Pudgy Penguins gibi önemli kripto koleksiyonlarını içerebileceği rapor edildi.

  NFT’leri oyun dünyasıyla buluşturma çabaları, Ubisoft, Konami ve oyuncular arasında popüler bir iletişim uygulaması olan Discord gibi birçok oyun şirketi tarafından da denendi. Ancak, oyun topluluğu genellikle bu tür dijital varlıkların çevreye zararlı olduğunu veya dolandırıcılığa yol açabileceğini düşünerek NFT konusundaki kurumsal girişimlere çoğunlukla tepki gösterdi.

  Ubisoft örneğinde, Aralık 2021’de başlatılan Quartz NFT girişimi, lansmandan iki hafta sonra yalnızca 400 dolarlık satış yapabildi. Ayrıca, Apex Legends gibi oyunlarda da çalışan oyuncular, şirketin bu NFT girişimini hızla eleştirdi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz