Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Dev Bankaları ve Chainlink (LINK) Arasındaki İş Birliği: İlk Adım Atıldı

  Published on:

  DeFi sektörünün önde gelen projelerinden biri olan Chainlink (LINK), geçtiğimiz süreçte SWIFT’in Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) adlı yeni hizmetinde yer almıştı. Bugün yapılan bir duyuru, ondan fazla büyük bankanın katıldığı bu protokolün test ağında, iki şirketin blockchain’ler arası tokenleştirilmiş varlıkları başarılı bir şekilde transfer ettiğini duyurdu.

  SWIFT’in duyurusuna göre, tokenleştirme alanında önemli bir hizmet olarak tanımlanan CCIP için test aşaması başlatıldı. BNP Paribas, BNY Mellon gibi büyük bankaların dahil olduğu protokol, Avalanche, Ethereum, Optimism ve Polygon gibi ağları destekliyor. Aynı zamanda proje içerisinde Aave ve Synthetix gibi iki DeFi projesi de yer alıyor.

  CCIP projesi, tokenleştirilmiş varlıkların geleneksel finansal aktörler ile özel blockchain’ler arasında güvenli ve hızlı bir şekilde aktarımını sağlamayı hedefliyor. Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, bu yeni adım için “Büyük bankalar ve devasa altyapılar, blockchain çözümlerinin sınırlı kaynaklarla nasıl faydalı olabileceğini gösterdik.” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz