Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Sam Bankman-Fried’in Avukatları Hapis Tahliyesini Sağlayamadı

  Published on:

  Bir yargıç, savunma avukatlarının, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yaklaşan davaya hazırlanması için hapisten serbest bırakılma talebini reddetti.

  Çarşamba günkü duruşmada, Bankman-Fried’ın avukatları, savunmanın daha etkili bir şekilde yapılabilmesi için müvekkilinin serbest bırakılması gerektiğini savundu.

  Bankman-Fried’ın avukatlarından Christian Everdell, “Müvekkilimizin zamanını daha etkili bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Onun serbest bırakılmasına ihtiyacımız var.” şeklinde açıklama yaptı. Ancak New York Güney Bölgesi Yargıcı Lewis Kaplan, son duruşmada serbest bırakma talebini reddetti.

  Yargıç Kaplan, yerine, her iki tarafın da gözaltı koşullarıyla ilgili olarak ertesi Salı gününe kadar mahkemeye bilgi sunmasını talep etti. Bu bilgilerin ardından geçici bir tahliye kararı verilebileceği belirtildi.

  Bankman-Fried, tanıkları etkilemeye yönelik suçlamalar nedeniyle kefaleti iptal edildikten sonra New York City’deki Metropolitan Gözaltı Merkezi’ne gönderilmişti. Daha önce ise eski kripto para borsası CEO’su, 250 milyon dolarlık bir kefaletle ailesinin Kaliforniya’daki evinde kalmaktaydı.

  Hükümetten ‘milyonlarca’ belge

  Savunma ayrıca Bankman-Fried’ın hapsedilmesi nedeniyle materyali düzgün bir şekilde inceleyememesi nedeniyle hükümetten milyonlarca keşif belgesinin alınmasının zamanlaması hakkındaki endişelerini de dile getirdi.

  Yargıç Kaplan, 1 Temmuz’dan sonra sunulan belgelerin hariç tutulması yönündeki talebi reddetti ve inceleme için daha fazla zamana ihtiyaç duyulması halinde duruşmanın ertelenmesini isteyebileceklerini öne sürdü.

  Duruşmada hapishane koşullarına odaklanıldı

  Duruşma esnasında, Bankman-Fried’ın gözaltı merkezindeki koşullarıyla ilgili olarak, dizüstü bilgisayarının pil ömrü ve internet erişimi gibi konularda tartışmalar yaşandı.

  İddia makamı, bu sorunların çözümü üzerinde çalıştığını iddia etti, ancak savunma tarafı önerilen çözümlerin yetersiz olduğunu savundu.

  Geçtiğimiz hafta Cuma günü, Bankman-Fried’in avukatları, ya geçici olarak serbest bırakılmasını ya da alternatif olarak savunmasını hazırlarken haftanın beş günü savunma ekibiyle görüşmesine izin verilmesini talep eden yeni bir önerge sundular.

  Avukatlar, müvekkillerinin Brooklyn hapishanesindeki koşulların, Bankman-Fried’ın yaklaşan duruşmaya uygun şekilde hazırlanmasını imkansız hale getirdiğini belirttiler.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz