Devamı
  You have not selected any currencies to display

  BTC de 26, Ben de 26.

  Published on:

  Bugün sizlere son Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri hakkında bilgi vereceğim. Son zamanlarda BTC’nin fiyatı oldukça dalgalıydı ve yatırımcıların duyarlılığını test ediyor gibi görünüyor.

  İşte son yaşananlar:

  BTC’nin 26K’da tutunması, piyasanın toparlanmasında iyi bir işaret. Fakat, 30K’ya ulaşması için daha fazla yatırımcı duyarlılığı gerekiyor.

  Geçen hafta, BTC fiyatı 27K’nın üzerine çıktıktan sonra 28K’nın hemen altına düştü. Cuma günü %4,45’lik bir düşüşle 26K’ya ve toplam piyasa değeri %3’lük bir düşüşle 1,09 trilyon dolara geriledi. Ethereum da benzer bir düşüş yaşadı ve haftalık yükseklerden gelen reddin ardından 1.750 dolardan 1.650 dolara düştü.

  BTC fiyatındaki bu değişiklikler genellikle piyasayı etkiler ve bu sefer farklı değil. Fakat, yatırımcılar BTC’nin 27K’nın üzerindeki kazançları korumak için yeterli momentumu bulamadığında ralli bütünlüğünü koruyamadı.

  Hafta başında yaşanan kazançlar, 30K’nın üzerindeki kazançlar için kritik destek bölgelerine işaret ediyor gibi. BTC’nin 26aseviyesinden başka bir trend dönüşü denemesi muhtemelen yatırımcıların arkasına toplanıp düşüşü satın aldığı bir noktada olacaktır.

  Teknik göstergelere göre, BTC fiyatı için bir alım sinyali belirdi. Hareketli ortalama yakınsaklık farkı (MACD) göstergesinin mavi çizgisi, kırmızı sinyal çizgisinin üzerinden geçti. Bu, fiyatın 28K’ya ve ardından 30K’ya doğru toparlanma olasılığını artırabilir.

  Eylül ayının kripto ekosistemi için önemli bir dönem olabilir, çünkü SEC’nin spot Bitcoin ETF tekliflerini değerlendirmesi bekleniyor. Uzmanlar, bir spot ETF’nin onayının, Bitcoin için önemli bir itici faktör olabileceğini düşünüyor.

  FED’in faiz oranlarını artırma işaretleri göstermesi, kripto varlıklarının daha fazla dalgalanma yaşamasına neden olabilir.

  Yani anlayacağınız BTC de 26, Ben de 26.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  davut1karabulut
  davut1karabulut
  Community Manager | Social Media Manager | Content Creator | Marketing Manager | SEO Copywriting | Business Developer | Collab Manager | Streamer | BinanceFeed