Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Oprah ve The Rock, Maui Yangını Kurbanları İçin Bitcoin Bağışlarını Kabul Ediyor

  Published on:

  Ünlüler Oprah Winfrey ve Dwayne “The Rock” Johnson tarafından Maui’deki orman yangını mağdurlarına yardım etmek amacıyla kurulan bir yardım kuruluşu olan Maui Halk Fonu, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini kabul etmektedir.

  Topluluğa doğrudan mali destek sağlamak amacıyla başlatılan fon, kripto topluluğunun birçok yardım çabasına katıldığını görmüştür.


  Oprah, The Rock ile paralel olarak bu hareketin, binlerce kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı orman yangınlarının ardından insanların normale dönmesine yardımcı olacağını da vurguladı. Ayrıca, fonların %100’ünün doğrudan mağdurlara gideceğine dair güvence verdi.
  “İnsanların kendi ajanslarına sahip olabilmeleri, ihtiyaçları ve ailelerinin ihtiyaçları hakkında kendi kararlarını verebilmeleri… Hedefimiz tam olarak budur.”
  Halk Fonu, yasal para yanı sıra sanal para bağışlarını da kabul ediyor. Platformun web sitesi, yardımların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve stabilcoinler gibi farklı kripto para birimleriyle yapılabileceğini belirtiyor.
  Geçtiğimiz ay, Hawaii’nin bir adası olan Maui’de meydana gelen orman yangınları bölgede büyük can ve mal kaybına neden oldu. Şu ana kadar trajedi 2.500 dönüm alanı etkilemiş ve yüzden fazla doğrulanmış ölüm meydana gelmiştir.

  Kripto yardım kuruluşları çabalarını artırıyor 

  Son yıllarda, dijital varlık vakıfları birçok ülkede hayırseverlik çalışmalarının merkezinde bulunmaktadır. Endüstriye dayalı vakıfların yanı sıra, geleneksel hayır kurumları da küresel benimsemeyi artırmak amacıyla kripto parayı bağış seçeneklerinin bir parçası olarak kullanmaktadır.

  Giving Block adlı organizasyon, ülkedeki kripto bağış çabalarına da katkıda bulunmuştur. Şu ana kadar vakıf, dijital varlıklar ve fiat para dahil olmak üzere toplamda 136.000 doların üzerinde bağış toplamıştır, bunun 68.000 doları dijital varlıklardan gelmiştir.

  Hands and Hearts’ta organizasyonel entegrasyonun başkanlığını yürüten Olga Ruggiero, kripto bağışlarının yardım çabalarına önemli katkılarda bulunduğunu vurgulamıştır.

  “Diğer bağış türleri gibi, kripto para bağışları da yıkıcı orman yangınları sonrası gerekli desteğin sağlanmasına yardımcı oluyor. Kripto endüstrisi, dünya genelinde yardıma ihtiyaç duyan topluluklarla bir araya gelmeye devam ediyor.”

  Giving Block’un 125 milyon doların üzerinde kripto bağışına aracılık ettiğini de eklemiştir. Ayrıca, Türkiye ve Suriye’deki felaket depremleri sırasında da milyonlarca dolarlık kripto para bağışı kaydedilmiştir.

  Binance, Bitfinex, Tether ve OKX gibi firmalar, diğer topluluk bağışlarıyla birlikte mağdurlara 9 milyon doların üzerinde kripto para yardımı sözü vermiştir.

  Avalanche ayrıca her iki ülkeye yönelik yardım çalışmaları kapsamında 1 milyon dolar değerinde AVAX (Avalanche) bağışında bulunurken, Vakıf Yöneticisi Aytunç Yıldızlı da şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye, Avalanche Vakfı’nın ve topluluğunun kalbine yakındır ve bu fon, bu trajediyi takip eden insanların daha hızlı bir şekilde toparlanmalarına yardımcı olacaktır.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz