Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kripto Girişim Sermayesi Firması Paradigm CFO’su ve Baş Hukuk Müşaviri Bu Ay Ayrılıyor – Neler Oluyor?

  Published on:

  Kripto risk sermayesi şirketi Paradigm’in Finans Direktörü (CFO) ve Genel Danışmanı bu ay şirketten ayrılacak.

  Şirket içi bir e-posta bildirisine göre, Paradigm CFO’su Nathan Apsel ve şirketin Baş Hukuk Müşaviri Reena Jashnani-Slusarz Eylül ortasında ayrılacaklar.

  E-posta, Apsel ve Jashnani-Slusarz’ın ayrılışının iki yılı aşkın bir hizmetin ardından gerçekleşeceğini ve bu süre zarfında firmanın büyük bir büyüme kaydettiğini ayrıntılı olarak açıkladı.

  Bu süre zarfında Paradigm’in büyüklüğü iki katına çıktı, ilk girişim fonunu kurdu, yüz yüze yapılan LP Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı ve Hukuk ve Finans ekiplerini genişletti.

  COO Alana Palmedo, e-postada şunları söyledi: “Her ikisine de muazzam katkılarından ve Paradigm’i bugünkü duruma getirmemize yardımcı oldukları için teşekkür etmek istiyorum.”

  Paradigma SEC Kripto Baskısına Ağırlık Veriyor


  Geçtiğimiz ay Paradigm, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto varlıklarının ikincil piyasalarını düzenleme yetkisine itiraz etti.

  Şirket, SEC’in Bittrex gibi kripto para borsalarına yönelik açtığı davada, düzenleyicinin kripto ikincil piyasalar üzerindeki yetki alanını genişletmeye çalışmasına karşı bir dostane brifing sunarak tepki gösterdi.

  Mahkemeye sunulan yasal belgede Paradigm, SEC’in Bittrex ve diğer kripto borsalarına yönelik iddialarının, daha önce token satıcılarına karşı açılan davalarla temelde farklı olduğunu savundu.

  Daha önce Coinbase’i desteklemek için benzer bir görüş beyan eden Paradigm, SEC Başkanı Gary Gensler’i ikincil piyasaların düzenlenmesi konusundaki tutarsız tavrı nedeniyle eleştirdi.

  Şirket, Gensler’in kendisinin, ajansın 2021’de bu pazarları düzenleme yetkisine sahip olmadığını kabul ettiğini iddia etti. Ancak SEC artık bu yetkiye sahip olduğunu ileri sürüyor ve kurallara uymayan şirketlere karşı geriye dönük cezalar verilmesini istiyor.

  Yatırım firması ayrıca, bir kripto para birimi varlığının başlangıçta bir ICO sırasında satılmış olsa bile, SEC’in bu varlığın kendisinin bir yatırım sözleşmesi oluşturduğunu iddia etmek için yasal bir temeli olmadığını ileri sürdü.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz