Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Avukat, Coinbase Davasının Etkisiyle Ripple-SEC Uzlaşma Yolunun Ana Hatlarını Çizdi

  Published on:

  Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında olası bir çözüme ilişkin spekülasyonlar sürerken, XRP yanlısı avukat John Deaton, XRP token sahiplerinin iki tarafın anlaşmayı tercih etmesi durumunda atabilecekleri olası adımları özetledi.

  Deaton, devam eden Coinbase ve SEC davasının büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Coinbase davasındaki yargıcın borsanın ret talebini kabul etmesi halinde, bu durumun ABD menkul kıymet yasalarına tabi olmayan token satışlarını gösterdiğini belirtti. Ancak bu durumun kripto paraları stake etmek için geçerli olmadığını ekledi.

  Reddetme talebinin onaylanması halinde, SEC’in temyize başvurma olanağı önemli ölçüde kısıtlanacak ve bu da anlaşmayı mantıklı bir seçenek haline getirecek. Deaton, böyle bir durumda temyiz mümkün olsa bile kurumun yetkisinin azalacağını açıkladı.

  1 Eylül tarihinde yapılan başvuruda Ripple, özet kararın ara temyizin yasal dayanağını ele almadığını belirtti. Muhalif görüşün kökeni, SEC’in özellikle Howey testinin XRP token satışlarına uygulanması konusunda kabul edilen yasal perspektiften saparak hareket ettiği iddiasından kaynaklanıyordu.

  SEC, Aralık 2020’de Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’e karşı bir dava açmıştı ve bu dava birçok borsanın olası yasal sorunları önlemek amacıyla XRP’yi kaldırmasına yol açmıştı. Ancak Temmuz ayında Yargıç Analisa Torres’in verdiği olumlu kararın ardından birçok borsa, XRP’yi yeniden listelemeyi düşündüklerini açıkladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz