Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Gala (GALA) İçindeki Anlaşmazlık: Kurucular Arasında Hukuki Mücadele.

  Published on:

  Blockchain teknolojisi kullanan oyun şirketi Gala Games’in kurucu ortakları, şirketin mülkiyeti ve yönetimi konusunda yasal bir anlaşmazlık içindedirler.

  Gala Games’in CEO’su Eric Schiermeyer ve büyük hissedarı Wright Thurston arasında farklı mahkemelerde açılan davalara tanık olmaktayız. Her iki taraf da birbirlerini şirkete zarar vermek ve GALA tokeni fiyatını düşürmekle suçlamaktadır.

  Schiermeyer, Thurston’ı GALA tokenlerini yasadışı yollarla elde etmek ve satmakla suçlamaktadır. Ayrıca Thurston’ın güvene dayalı görevini ihlal ettiğini ve milyonlarca GALA tokenını gizlice üreterek kendisine ve bağlı kuruluşlarına aktardığını iddia etmektedir. Schiermeyer, Thurston’un ayrıca tokenlerin bir kısmını açık piyasada satarak şirkete ve yatırımcılara zarar verdiğini ileri sürmektedir. Schiermeyer, Delaware Chancery Mahkemesi’nde açtığı davada Thurston’dan tokenleri ve zararları geri almayı ve ayrıca Thurston’ı yöneticilik görevinden almayı ve şirketin işlerini denetlemesi için bir vasi atamasını talep etmektedir.

  Thurston ise Schiermeyer’ı şirket varlıklarını kötüye kullanmak ve hileli uygulamalarda bulunmakla suçlamaktadır. Schiermeyer’ın şirket fonlarını kişisel krediler, lüks harcamalar ve şüpheli işlemler için kullandığını iddia etmektedir. Ayrıca Schiermeyer’ın İsviçre ve Dubai’de şirketler kurarak Gala Games’ten ticari fırsatları çaldığını ileri sürmektedir. Thurston, Utah Bölge Mahkemesi’nde açtığı davada Schiermeyer’ın başkan ve CEO olarak görevden alınmasını ve eylemlerinin yol açtığı zararların giderilmesini talep etmektedir. Ayrıca şirketin faaliyetlerinin kontrolünü ele alması için bir kayyum atanmasını istemektedir.

  Her iki taraf da 2020 yılında blockchain üzerinde video oyunları geliştirmek ve işletmek için Gala Games’i ortak olarak kurmuşlardır. İlk anlaşma, tüm iş fırsatlarını eşit olarak paylaşmayı öngörmekteydi. Ancak, şirketin yönetimine ve yönüne ilişkin anlaşmazlıklar nedeniyle ilişkileri zaman içinde bozulmuştur.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz