Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Avustralya Senato Komitesi, Muhalefet Senatörü Andrew Bragg’ın Kripto Yasası Tasarısını Reddetti.

  Published on:

  Avustralya’nın Senato Ekonomi Yasaları Komitesi, muhalefet senatörü Andrew Bragg tarafından sunulan “2023 Dijital Varlıklar (Piyasa Düzenlemesi) Tasarısı”nı reddetti ve bunun yerine hükümetin “Avustralya’da uygun bir dijital varlık düzenlemesinin geliştirilmesi konusunda endüstri ile danışmaya devam etmesini” önerdi.

  Komitenin raporu parti çizgilerine uygun olarak hazırlandı. Yeni Güney Galler’i temsil eden Bragg, reddi eleştirerek, İşçi hükümetinin kripto düzenlemelerini “yavaş şeride koymasını” eleştirdi.

  Komite, tasarının ayrıntı ve kesinlik eksikliği taşıdığını ve hükümetin yaklaşımıyla uyumsuz olduğunu belirtti. Tasarı, “uluslararası düzenlemelerle uyumlu değildi” ve “düzenleyici arbitraj ve endüstriye olumsuz sonuçlar doğurabilecek ciddi endişeye yol açtı” denildi.

  Başbakan Anthony Albanese, Şubat ayında Hazine aracılığıyla bir token haritalama danışma belgesi sundu ve bu belgenin 2023 ortalarında kripto varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisans ve saklama çerçevesini öneren ayrı bir danışma belgesine yol açması bekleniyordu, ancak henüz gerçekleşmedi.

  “Senato Komitesi’nin bu Tasarı hakkında rapor sunması bir aydan fazla bir süredir bekleniyordu ve endüstri, Hazine’nin kripto saklama ve lisanslama konusundaki danışmasını büyük bir heyecanla bekliyor,” dedi Blockchain Australia Başkanı ve Dijital Varlıklar Avukatı Michael Bacina. “Bu danışma, bu Tasarı’nın incelenmesinin bir parçası olarak yayınlanan endüstri başvurularına dayanmalı.”

  Merkez bankası, Avustralya’nın kendi Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) için potansiyel kullanım alanlarını keşfetmek amacıyla bir pilot test başlattı ve geçen ay “Avustralya’da CBDC konusunda bir kararın muhtemelen birkaç yıl sonra alınacağını” sonuçlandırdı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz