Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Ethereum’un Mobil Cihazlara Yönelik Gelecekteki Yükseltmeleri.

  Published on:

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) tam düğümlerinin gelecekte mobil cihazlarda çalışabilecek kadar hafif hale gelebileceğini öngördü.

  Kore Blockchain Haftası konuşmasında, Cointelegraph’a aktarıldığı üzere, Buterin, Ethereum ağındaki tam düğümlerin çoğunluğunun merkezi platformlar gibi Amazon Web Services (AWS) gibi merkezi platformlarda çalıştırıldığını kabul ederek, düğümlerin merkezileştirilmesinin Ethereum ağı için önemli bir zorluk olduğunu ifade etti.

  Ancak Buterin, istediği takdirde gelecekte tamamen doğrulanmış Ethereum düğümlerinin bir telefon gibi mobil cihazlarda “kelimenin tam anlamıyla” çalışabileceği bir zamanın gelebileceğini belirtti.

  Ethereum’u daha merkezi olmayan hale getirmek

  Vitalik Buterin’e göre, Ethereum’un daha merkezi olmayan bir ağ haline gelmesi için önemli bir sorun, tam düğümlerin merkezileştirilmesiyle başa çıkmak. Buterin, çoğu düğüm operatörünün düğümlerini çalıştırmak için merkezi hizmetlere neden güvendiğini açıkladı. Ayrıca, bu görevin “yüzlerce gigabayt” depolama alanı gerektirdiğini belirtirken, “durumsuzluk” olarak adlandırılan bir kavramın bu sorunu potansiyel olarak çözebileceğini söyledi.

  Buterin, “Vatansız istemcilerle, bir düğümü temelde sıfırda çalıştırabilirsiniz” dedi. Bu, merkezi hizmet sağlayıcılara güvenmeden ağı çalıştırmak anlamına gelir. Ancak, bu sorunun çözümünün uzun vadeli bir hedef olduğunu ve muhtemelen 10 ila 20 yıl gibi bir zaman çizelgesine yayılabileceğini itiraf etti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz