Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Visa’dan Kripto Ekosisteminde Yeni Adımlar.

  Published on:

  Visa, sınır ötesi ödeme işlemlerinin hızını artırmak amacıyla kripto ekosistemine daha fazla odaklanıyor. San Francisco merkezli şirket, hızlı işlem performansı için tasarlanmış olan Solana blok zincirini kullanarak Circle’ın stabilcoin’i USDC ile yapılan ödemeleri desteklemeye başladı.

  Bu açıklamaya göre Visa, ödemeler için Solana ağını kullanan ilk büyük finansal kurumlar arasında yer alıyor. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) düşüş yaşarken, bu haberlerin ardından SOL yaklaşık olarak yüzde 2.5 oranında bir artış gösterdi.

  Visa, dünya genelinde işletmeler için banka ve kredi kartı ödemelerini işleyen Worldpay ve Nuvei ile pilot programlar başlattı. Bu programlar kapsamında, müşteriler fiat para birimleri yerine USDC stabilcoin ile ödeme yapma seçeneğine sahip olacaklar.

  Ödeme şirketi, USDC stabilcoinini ilk olarak 2021 yılında hazine operasyonları için test etmeye başladı. Daha sonra, Visa’nın kartlarıyla Crypto.com üzerinden yapılan sınır ötesi ödemelerde Ethereum blok zincirini kullanarak farklı bir pilot programı başlattı.

  Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield şu açıklamalarda bulundu: “USDC gibi stabilcoinler ve Solana ile Ethereum gibi küresel blok zinciri ağlarını kullanarak sınır ötesi ödemelerin hızını artırma konusunda müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Bu sayede müşterilerimiz, Visa’nın hızlı ve modern ödeme seçenekleriyle para gönderme veya alma konusunda daha kolay bir deneyim yaşayabiliyorlar.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz