Devamı
  You have not selected any currencies to display

  XLM tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşırsa, Stellar(XLM) bu fiyatta işlem görecek.

  Published on:

  Stellar Lumen (XLM), 3 Ocak 2018’de $0.88 seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı, ancak tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 18.366 milyar dolar ancak üç yıl sonra, 16 Mayıs 2021’de, 0.71 dolarlık bir fiyatla gerçekleşti, bu durum jetonun arzının artmasından kaynaklandı. 2018’de ATH sırasında XLM’nin piyasa değeri 17.55 milyar dolar olarak kaydedildi.

  Stellar’ın tahmin edilemeyen dolaşım arzı enflasyonu vardır. Var olan tüm XLM’ler, projenin belgelerine göre 28 Ekim 2019’a kadar oluşturuldu, ancak ‘Stellar Development Foundation (SDF) Mandates’ altındaki tokenlar veya hem ‘Upgrade Reserve’ hem de ‘Fee Pool’ içinde bulunan tokenlar herhangi bir zamanda dolaşıma eklenebilir.

  Bu kadar tahmin edilemeyen bir modele sahip olan Stellar, jetonunun enflasyonundan büyük ölçüde etkilenir. 8 Eylül tarihinde elde edilen verilere göre, yaklaşık 27.496 milyar XLM dolaşımda olduğunda, bir Lumen’ın değeri yaklaşık olarak 0.66 dolar olurdu – bu da tüm zamanların en yüksek fiyatının Amerikan doları cinsinden %25 daha düşük bir değere işaret eder.

  Ayrıca, piyasa değeri genellikle bir varlığın verilen bir anki değer algısını ve spekülatif talebini ölçmek için kullanılır. Bu, Stellar’ın tarih öncesi bir arzla karşılamak için sürekli artan bir talebe ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

  Stellar (XLM) fiyat analizi


  Bu yazı anında 0.12 dolar seviyesinde işlem görüyor, bu da eğer bu kripto para birimi önceki talebi karşılarsa Stellar yatırımcılarına bu anda yapılan alımlardan yüzde 450 kazanma olasılığı sunabilir.
  Karşılaştırmalı olarak, mevcut fiyat, tüm zamanların en yüksek fiyatının yüzde 85.78 daha düşüktür.

  Stellar jeton yakmaları ve yönetimi


  Belgelere göre, Stellar ağı canlı hale geldiğinde 30 Eylül 2015’te 100 milyar XLM oluşturuldu. 4 Kasım 2019’da SDF, sahip oldukları stoğun içinden 55.44 milyar Lumens’ı yakarak, sahiplerine olan arz enflasyonunun negatif etkilerini azaltmayı amaçladı.

  Özellikle, bu büyük yakma, doğrulayıcılar yıllık %1 arz enflasyonunu sona erdirme teklifini oyladıktan bir ay sonra gerçekleşti ve başlangıçta 100 milyar olan Stellar’ın toplam arzını 105.44 milyar XLM’ye çıkardı, ancak henüz dolaşıma girmemişti.

  *Yatırım tavsiyesi değildir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz