Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Ripple ve SEC Davası: Hukuk Alanında Deneyimli Kişi XRP Davası İçin Temyizde Şüphe Yaratıyor.

  Published on:

  Son gelişmelere göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), devam eden Ripple davasında bir temyiz için mahkemenin onayını talep etme yoluna gitti ve bu durum nihai bir karar alınıncaya kadar işlemlerin askıya alınmasına neden olabilir. SEC, XRP’nin perakende satışlarının yatırım sözleşmesi oluşturmadığına dair mahkeme kararının daha geniş hukuki sonuçlar doğurduğunu savunuyor.

  Daha önce SEC Başkanı Gary Gensler, dijital varlık endüstrisinin daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duymadığını, mevcut çerçevenin yeterli olduğunu iddia etmişti. Ancak bu son temyiz talebi, bu tutumu çürütüyor gibi görünüyor.

  XRP topluluğu, bu haber ortaya çıktığından beri yoğun bir tartışma içinde bulunuyor. Bir XRP destekçisi, sosyal medyada, regülasyon için yapılan ara karar temyiz talebinin onaylanma ihtimalini sorgulayan bir şekilde, eski bir SEC yetkilisi ve menkul kıymetler hukuku uygulama uzmanı olan Marc Fagel’e dönerek, davayı endüstri için ne kadar önemli olduğunu vurguladı ve yeni hukuki yönlerin ve çelişen kararların temel faktörler olduğunu belirtti.

  Fagel, bu faktörlerin önemini kabul etti, ancak ara karar temyizlerinin zorlayıcı gereksinimlerini de vurguladı. Mahkemenin yükselen endişeleri değerlendirene kadar, talebin onay şanslarına dair şüphelerini dile getirdi.

  Başka bir XRP hayranı, dahil olan hukuki konuların ne kadar yeni olduğunu sorgulayan ve SEC’nin uygulama eylemlerinin iddia edildiği kadar zaferle sonuçlanmayabileceğini öne süren bir şekilde, konuşmaya katıldı. Fagel, SEC’nin kripto para birimleri uygulama eylemlerindeki başarı geçmişini vurgulayarak bu argümanı yanıtladı. Özellikle kripto borsalarını içeren davalarda SEC’nin zorlu mücadelelerle karşı karşıya olduğunu belirtti, ancak tek bir davada karışık bir kararı kaybeden bir trend olarak nitelendirmenin abartılı olduğunu vurguladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz